יומן תגובות של דורון טל   דף הבית

אני אסיר תודה לכל התלונות שאני שומע על הממשלה, כי זה אומר שיש לנו חופש ביטוי.

רק עם חברתי יכול ליצור צדק חברתי

יומן תגובות של דורון טל

 
כותר הכתבה ב- nfc:  גנות: גם רבב באדם אינו עומד לנצח
כותר הכתבה בהארץ:  גנות לבג"ץ: מדובר בקצין מעוטר שאינו "טובל ברבב"
 

התגובה: הצעת ייעול nfc, הארץ

כאשר עותרים ערב ישיבת הועדה הקובעת זה מוקדם מדי וכאשר עותרים לאחר החלטת הועדה זה מאוחר מדי. לפיכך אציע הצעת ייעול: הזמינו את כל הגופים העותרים לישיבת הועדה, הקשיבו לדבריהם ועל סמך הנתונים שיושמעו בדיון תגיעו לכלל החלטה.

המגיב חבר פעיל בעמותת אומ"ץ

דורון טל טירקל 24/02/2007 00:57


כותר הכתבה:  לינדנשטראוס לא עומד בלחצים

התגובה: הבעיה היא התרבות האירגונית הלקויה שלנו

מזוז או מה שהוא מייצג הוא רק תוצר של התרבות האירגונית הלקויה שלנו, או בשמה הבוטה - "השיטה".

לא הייתי רוצה שלמזוז או ללינדי יהיה הכח האולטימטיבי בידיים. טוב שכוחם של הנ"ל מוגבל ועוד יותר טוב שהם אינם מזמרים (א-פריורי ותמיד) באותו הקול.

רק חשיבה עצמאית ללא משוא פנים ובדיקה של כל דבר לגופו של עניין, יש בה כדי לאפשר לנו קיום משטר דמוקרטי אמיתי.

 • אומ"ץ

  דורון טל טירקל 27/01/2007 11:32


 • כותר הכתבה:  עמותת אומץ להירשזון: בחן שוב מינוי שוקי ויטה
  צבי לביא ynet

  התגובה: 7. צרות עין? לא ולא

  עובד ציבור שתקף מבקר פנים בשל ממצאים שחשף בתוקף מילוי תפקידו ראוי להיענש כמי שהפריע לשוטר או לשופט במילוי תפקידו. יובהר כי ביהמ"ש המחוזי נתן דעתו כי המעשה היה מעידה חד פעמית ויחד עם זאת קבע כי המעשה היה חמור ביותר. להלן ציטוט מפסיקת ביהמ"ש המחוזי:

   "העובדה שמדובר במעשה רגעי של אדם מוכשר מכל הבחינות, שלא דבק בו עד אז כל רבב שהוא, איננה מאפשרת להתעלם מההשלכות כל מעשים מעין אלה לגבי כלל הציבור. לגבי אדם רגיל התוקף עובד ציבור נגזר עונש של מאסר בפועל. במקרה דנן דווקא בשל מעמדו הבכיר של המערער נגזר עליו בהסכמה עונש קל ביותר תוך התחשבות בעובדה שעצם ההרשעה בדין מהווה אף היא ענישה לגביו".

  במאי 2004 קבע ביה"ד לעבודה בענייינו של מר ויטה כי

   "מובן מאליו שכל גורם ממנה ייתן את הדעת למכלול השיקולים הרלבנטי לעניין התאמתו לתפקיד, לרבות העניינים נשוא תיק זה".

  כעת באה עמותת אומץ ומבקשת משר האוצר, מר הירשזון, לנמק, מדוע ימנה את מר ויטה לתפקיד הממונה על הכנסות המדינה? לאור מעשי השחיתות שנחשפו לאחרונה ברשות המסים יש לבחון את המינוי בזכוכית מגדלת.

  אז בבקשה, נא לא לקרא לזה "צרות עיין".

  דורון טל טירקל 23/01/2007


  כותר הכתבה:  אל תשתקו את המדינה
  מאת יואל מרקוס

  התגובה: מרקוס, המדינה כבר משותקת הבית כבר שרוף

  יואל מרכוס בדומה לנחמיה שטרסלר מלין כיום על "שיתוק המדינה". שניהם מגלגלים עיניהם למרום כלא מאמינים למה שקורה.

  מר מרקוס הנכבד, אם עדיין אינך יודע, השחיתות השלטונית היא, היא הגורם לבעיה. ויפה שעה אחת קודם לטפל בה ולא להמתין בכל פעם מחדש לבחירות הבאות. מי שאינו טורח לשרש את השחיתות - כאן ועכשיו - סופו שהשחיתות תאכל אותו - כאן ועכשיו.

  המגיב חבר פעיל בעמותת אומ"ץ

  דורון טל טירקל 23/01/2007


  כותר הכתבה:  בכוח האינרציה
  מאת נחמיה שטרסלר

  התגובה: מי שלא טורח בערב שבת לא אוכל בשבת

  מי שלא טרח בשעתו לשרש את השחיתות במוסדות המדינה סופו שהשחיתות תאכל אותו.

  נחמיה שטרסלר מלין כיום בדומה לחברו יואל מרכוס על "שיתוק המדינה". שניהם מגלגלים עיניהם למרום כלא מבינים מה קורה כאן.

  מר שטרלסר הנכבד, אם עדיין אינך יודע, השחיתות השלטונית בקרב הפוליטיקאים ובקרב "עמודי יכין ובעז" היא, היא הגורם לבעיה. כעת אנחנו משלמים על העלמת העין ועל הטיוח במשך שנים רבות. כעת אתם "מגלים" את קצה קצהו של הקרחון.

  המגיב "פרש" מרפא"ל מאונס, לאחר שחשף " אי-סדרים חמורים " ביחידת הסמך של משרד הביטחון. לאחר שנלחם שנים באמצעות בתי המשפט גילה לתדהמתו כיצד ביהמ"ש העליון תומך באי-הצדק בהתגלמותו, במקום שיהיה אי של צדק.

  דורון טל טירקל 23/01/2007


  כותר הכתבה:  מי "הכשיר" את שוקי ויטה לתפקיד הממונה?
  צבי לביא ynet

  התגובה: 26. מדובר בתרבות ארגונית לקויה

  לא ייתכן שאדם שתקף פיסית מבקר פנים עקב מילוי תפקידו יקבל תפקיד כה בכיר בשירות הציבורי.

  הכיצד יעזו מבקרי פנים של ארגונים ומסדות לערער על פעולת הצמרת כאשר הם יודעים שהדג מסריח מהראש וכי הדג מצפה מהם לטייח כל מעשה שחיתות?

  כל הכבוד לעמותת אומ"ץ שלא מוכנה לעבור לסדר היום על המינוי הזה.

  דורון טל טירקל 22/01/2007


  כותר הכתבה:  ומי נהנה מהשחיתות? הזוג ביניש

  התגובה: לא צריך לגרד

  השחיתות מתגוללת ברחובות, בקניונים, במשרדים ובכל פינה במדינה קקיונית שבה עושים צחוק מהחוק והדמוקרטיה במוסדות השלטון היא רק למראית עין. מזל שיש לנו (עדיין) חופש הבעת דעה.

  אומ"ץ אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי

  דורון טל טירקל 21/01/2007 13:15


  כותר הכתבה:  ומי נהנה מהשחיתות? הזוג ביניש

  התגובה: מי הוא דובר אומץ הנמנע מלהזדהות בשמו?

  דובר עלום שם, כביכול מטעם עמותת אומ"ץ, מגיב במחלקה ראשונה. ככל הנראה אין לו האומץ להזדהות. מה קורה כאן?

  דורון טל טירקל 21/01/2007 13:02


  כותר הכתבה:  ומי נהנה מהשחיתות? הזוג ביניש

  התגובה: אולי מעז יצא מתוק?

  לא הייתי מתרגש יותר מדי. הדברים החמורים שחושף בפנינו יואב יצחק מחלחלים אט, אט. בינתיים כבוד הנשיאה השופטת דורית בייניש משחקת את המשחק, כאילו שאין לה מה להפסיד. היא לא תגיש נגדו תביעת דיבה ואם לא תגיש היא הרי יודעת למה.

  בכל מקרה, אני מעריך את אנשי ציבור הללו שאין להם מה להפסיד. זאת משום שיש להם פוטנציאל לחולל מהפכות, לטוב ולרע. אני מקווה כי מעז יצא מתוק וכי דורית בינייש תנצל את המצב הנוכחי כדי לנקות את האורוות. אסור לתת למצב להימשך כפי שהוא.

  דורון טל חבר פעיל בעמותת אומ"ץ

  דורון טל טירקל 21/01/2007 11:53


  כותר הכתבה:  פרצופה של המדינה

  התגובה: באין חזון יפרע עם

  אי-הצלחת מיזוגם של חלק מעולי חבר העמים ואתיופיה הינו תוצאה של רדיפה עיוורת אחרי נוחות רגעית וחוסר נכונות (כחברה) לסייע לחלשים שבינינו. איבדנו (כחברה) את ערכי היהדות השורשית - שכחנו את אהבת הגר אשר בשערינו, שכחנו לתמוך ביתום ובאלמנה.

  מעל כל זאת מתעתע בנו חוסר הסבלנות והסובלנות כלפי גורמים "קיצוניים" מימין ומשמאל וכלפי שכנינו הערבים.

  באין מנהיג בעל שיעור קומה, נקי מכל רבב מתקיים הכתוב במשלי (כ"ט 18), "באין חזון יפרע עם".

  לגבי השאלה, "מדוע שוב ושוב הולכים אזרחי ישראל לקלפי?" אגיב כי אין הדבר מדוייק. שכן מדי פעם אנחנו מצפים לגאולה אם בדמותה של "שינוי" שכבר איננה ולאחרונה מפלגת "הגימלאים" שמכזיבה ממש בימים אלו. רוצה לומר, אין מדובר רק "באותם המועמדים שאך לפני רגע התייאשו מהם לחלוטין" אלא במועמדים חדשים שגם הם מכזיבים.

  אסכים עם דעת הכותב כי "רוב האוכלוסיה בישראל מעוניינת לחיות בשלום עם שכניה" וכי החברה בישראל כבר "אינה סומכת לא על המשטרה ולא על הממשלה שיביאו אותה למחוז שלוותה". הצרה היא שמנהיגי האומה הנוכחים אינם מוכנים לשמוע דברי ביקורת ואינם מוכנים לקבל על עצמם אחריות למצב זה "של חוסר אמונה כי ביטחון האזרח נמצא באחריות מישהו". כיום אזרחי ישראל אינם מאמינים בערכים של ממש אלא ב"אל הממון"
  (in goLd we trust). וכאשר האל הזה מכזיב (איך לא?) הם מתייאשים. הרי לא הממון והנוחות הרגעית הם שיביאו ל"גאולה", אלא רק החינוך לערכים, למען הדורות הבאים.

  ואם בדורות הבאים עסקינן הרי שתפקיד "נציב הדורות הבאים" בכנסת ישראל בוטל הודות ל... מושחתים (דליה איציק וחבריה, אולמרט ושות').

 • אומץ - אזרחים למען מנהל תקין> וצדק חברתי ומשפטי

  דורון טל טירקל 08/01/2007 00:07


 • כותר הכתבה:  למרות הכחשות בורובסקי,
    המשטרה מודיעה: נחקר בחשד לעבירות שוחד

  * מאת פאדי עיאדאת, יהונתן ליס ואסף כרמל, הארץ
  לדברי בורובסקי, ששכר את המשרד לייעוץ תקשורתי של מוטי מורל, הוא התלונן בחקירתו נגד בכירים בשלטון ובתקשורת, שבדו כי הציע הקלות בחקירת שרון

  התגובה: מי המדליף ומה האינטרס שלו?

  כפי שקל לנחש, שרון באמצעות קרובי הציע למיועדים למפכ"לות הצעות. לשם כך התקיימו פגישות. אחת מהן (ככל הנראה) הפגישה בין קרובי לבין סיסו ובורובסקי (שלפחות תוכננה ע"י אחד מה-3). נראה שמדובר בתיק גבולי מאד, מבחינה משפטית. אם קיימות ראיות כלשהן, הן קיימות דווקא נגד סיסו.

  לדעתי, בורובסקי לא הציע ביוזמתו את העיסקה. אבל גם הוא, ככל האדם, אינו טלית שכולה תכלת. רוצה לומר, אם הגיעה אליו הצעה הקשורה לעניין התמנותו כמפכ"ל הוא בחן אותה.

  אם הנחה זו נכונה, לא נותר אלא לקוות כי מר בורובסקי יצליח להוכיח את גרסתו לפרשה וכי למשטרת ישראל יהיה העוז והיושרה לחקור ולמצוא את האמת לאמיתה, מי היה יוזם העיסקאות בפרשות שרון השונות?

  לא זו אף זו, תזמון הפרסומים, ב-29/10/06 ע"י איילה חסון וחקירת המשטרה ב- 27/12/06 צמודים לאירועים אחרים בחקירת אולמרט ע"י משרד המבקר. עוד מן הראוי לציין כי המשטרה (ללא בורובסקי) ממשיכה להסתיר מהציבור מידע על פרשות שרון השונות אבל גורמים שונים ממשיכים להדליף שמועות על ימין ועל שמאל. והמבין יבין.

  דורון טל טירקל 29/12/2006 11:25

  כותר הכתבה:  "אילה חסון קשרה נגדי בשל הזיקה הכלכלית עם אולמרט"
    מאת: יואב יצחק, מחלקה ראשונה
  • בורובסקי מסר עדות במשך כשש שעות
  • גילה: שי נשר, בעלה של אילה חסון, ייצג את עליזה אולמרט
  • טוען: "תפרו לי תיק"
  • בורובסקי הגיש תלונה גם נגד שולה זקן

  בתגובה לתגובת ט.ג.מ.: מסכימה איתך בהחלט, אבל...

  מה שכתבתי הוא, שאף אחד מהצדדים אינו צדיק במאה אחוז.

  איילה חסון ראויה לגנאי. אבל, משום מה אני מאמינה לקרובי, שאכן התקיימה "פגישה ידידותית" ולא נטולת אינטרסים בינו לבין בורובסקי. ושהפגישה הזו נועדה לקדם את בורו למפכ"לות.

  אל תהיה נאיבי, שי. אף אחד כאן לא קדוש.

  התגובה: יש הגיון בדברי טליה

  כפי שקל לנחש, משפחת שרון באמצעות סלומון קרובי הציעה לכל אלו שרצו להתמנות למשרת המפכ"ל הצעות מהצעות שונות. לשם כך התקיימו פגישות. אחת מהן היא, ככל הנראה, הפגישה (שלפחות תוכננה) עם סיסו ובורובסקי.

  כפי שאני מכיר את בורובסקי הוא לא קורץ מהחומר שיסכים לעסקה מעין זו. אבל כמובן שגם הוא, ככל אדם, אינו טלית שכולה תכלת. רוצה לומר, אם הגיעה אליו הצעה הקשורה לעניין התמנותו כמפכ"ל הוא ללא ספק בחן אותה.

  בשלב זה לא נותר לי אלא לקוות כי מר בורובסקי יצליח להוכיח טענותיו וכי למשטרת ישראל יהיה העוז והיושרה לחקור ולמצוא את האמת לאמיתה, מי היה יוזם העיסקאות בפרשות שרון השונות. ימים יגידו.

  יחד עם זאת אין לי כל ספק כי המשטרה ללא בורובסקי ממשיכה להסתיר מידע על פרשות שרון השונות. למותר לציין כי המידע כולו נמצא ברשותה של המשטרה. והמבין יבין.

  דורון טל טירקל 28/12/2006 18:51

  כותר הכתבה:  בג"צ: לא נתערב בהחלטת מזוז בפרשת עטי היוקרה
   אומ"ץ עתרה נגד החלטתו של היועץ המשפטי מני מזוז שלא לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט סביב בחשד שקיבל עטי יוקרה הפרשה נחשפה לראשונה ב-Nfc

  בתגובה לתגובת לביאה: האם אומץ חבורת חובבנים, או שהפעם ילחמו עד הסוף?

  ניב יהב כותב כי שווי העט מעל ל-1750 דולר, בניגוד לדעת "המומחים הפיננסים" היושבים לעת עתה על כס בית המשפט העליון, שקבעו כי שווי העט רק כמה מאות שקלים.

  ר' פסק הדין: "באשר לעט שניתן על ידי מר טסלר – ממצאי הבדיקות העלו, כי המדובר ככל הנראה בעט בשווי של מאות שקלים, אשר ניתן למר אולמרט כמתנת יום הולדת, על ידי מר טסלר, עמו הוא מיודד שנים רבות."

  אין לי ספק כי אומ"ץ ביזבזה הרבה יותר מ-1750 דולר בהגשת העתירה הקיקיונית הזו. כנראה שיש למישהו בעמותה אינטרסים לנקנק את אולמרט בכל מחיר.

  התגובה: האם לא עדיף ביקורת בונה במקום עליהום?

  לא זכיתי לקרוא את לשון העתירה וגם לא את תגובות המשיבים. אבל לדעתי מספיק לקרוא את פסק הדין כדי להבין כי "מוטב היה שאולמרט לא היה מטפל במישרין בעניינו של ידידו, ישראל טסלר, במינהל מקרקעי ישראל".

  זאת השורה החשובה בפסיקה זו.

  יחד עם זאת, ייתכן כי יש מקום לשיפורים בהגשת עתירות מטעם אומ"ץ.

  דורון טל טירקל 28/12/2006 18:05

  כותר הכתבה:  בג"צ: לא נתערב בהחלטת מזוז בפרשת עטי היוקרה
   אומ"ץ עתרה נגד החלטתו של היועץ המשפטי מני מזוז שלא לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט סביב בחשד שקיבל עטי יוקרה הפרשה נחשפה לראשונה ב-Nfc

  בתגובה לתגובת " זה עסק רציני ": מי מגונן על אולמרט ומדוע?

  ראוי שכל אדם המתעניין בנושא המרתק של "אוסף העטים של אולמרט" יקרא את החלטת ביהמ"ש העליון ככתבה וכלשונה ולא יחפש את מקורותיו בעיתונים, כולל מחלקה ראשונה.

  בג"צ קבע כי לתלונה של עמותת אומ"ץ לא היה יסוד עובדתי למעט מקרה אחד. בלשונו של בית המשפט כתוב כהאי לישנא, "בחלק מהמקרים אליהם התייחסה התלונה שבנדון כלל לא ניתנו העטים למר אולמרט, ובמקרה אחד, ניתן לו עט על ידי בעלי חברת העטים האיטלקית 'אומס', כראש עיריית ירושלים."

  מה מלמד הדבר?

  הדבר מלמד (לפחות) אותי, שאומ"ץ לא עשתה שיעורי בית כמו שצריך, או שפעיליה (רדופי או רודפי אולמרט) משחקים בקקי.

  לדעתי, חבל מאד שזו המציאות. חשבתי שאומ"ץ קצת יותר רציניים. אבל, אם יש טעות בקביעת ביהמ"ש העליון (כאמור לעיל) אז אצפה מחברי אומ"ץ להפסיק "לשחק בקקי" ולא לאפשר לבית המשפח העליון לטייח ממצאים שיש בהם אמת.

  אצפה לתגובת אומ"ץ.

  התגובה: צריך לקרוא בין השורות של פסק הדין כדי להבין

  בית המשפט העליון ציין בפסק דינו כי היועמ"ש, מר מני מזוז, מתח ביקורת על התנהלות אולמרט בכותבו כי "מוטב היה שאולמרט לא היה מטפל במישרין בעניינו של ידידו, ישראל טסלר, במינהל מקרקעי ישראל".

  זאת השורה החשובה שככל הנראה נסתרה מעיניכם. מן הראוי שתקראו שורה זו שוב ותכניסו את זה טוב טוב לראש.

  * פעילויות אומץ

  דורון טל טירקל 28/12/2006 18:00


  כותר הכתבה:  אריה אבנרי יעמוד בראש אומץ שנתיים נוספות
   תוכנית העבודה של העמותה לשנת 2007 כוללת מאבק בנושא ההון והשלטון, הרחבת הפעילות ברשויות המקומיות ושימת דגש על נושאים חברתיים שנוגעים לשכבות החלשות

  בתגובה לתגובת השואלת, נירה: "מדוע שכחו את נושא הסלולרים?"

  התגובה: מטפלים בנושא, לא שכחנו אף לרגע

  באומ"ץ מודעים לכך כי מחקרים שבוצעו במשך שנים, על בעלי חיים ועל בני אדם מראים כי לקרינה א"מ בתנאים מסויימים יש השפעות ביולוגיות שליליות ומצד שני יש גם השפעות חיוביות.

  האפקטים אינם נובעים דווקא מחימום (בעוצמות קרינה העולות על 400 מיקרו-וואט לסמ"ר), אלא משינויים באיזון הרדיקלים בגוף חי והשפעה על תקשורת עצבית בגוף (המתרחשים בעוצמות קרינה פחותות בהרבה).

  אומ"ץ פעלה וממשיכה לפעול בנושא החקיקה והתקינה של קרינה בלתי מייננת.

 • סיכוני סכנות קרינה סלולרית

  דורון טל טירקל 26/12/2006 15:39


 • כותר הכתבה:  אריה אבנרי יעמוד בראש אומץ שנתיים נוספות
 • תוכנית העבודה של העמותה לשנת 2007 כוללת מאבק בנושא ההון והשלטון, הרחבת הפעילות ברשויות המקומיות ושימת דגש על נושאים חברתיים שנוגעים לשכבות החלשות

  בתגובה לטענה של נירוש: "זאת בדיקה בינלאומית שקבעה. יתכן אני מנחשת שהיוזמים הן החברות הסלולאריות."

  התגובה: בעניין טלפונים סלולרים וקרינה בלתי מייננת

 • גופי הפיקוח בארץ ובעולם, המומחים מטעמם והתקשורת הסוגדים לקשרי הון-שלטון, תומכים ללא סייג בכל הטכנולוגיות האלחוטיות. זאת למרות שעל שולחנם נערמות עדויות רבות על סיכוני בריאות כתוצאה של חשיפה לקרינה א"מ (אלקטרומגנטית) בלתי מייננת, דוגמת הקרינה הנפלטת ממערכות טלפוניה סלולרית ותקשורת אלחוטית בין מחשבים (בלו-טות', וי-פי וכד').

  מחקרים שבוצעו במשך שנים, על בעלי חיים ועל בני אדם מראים כי לקרינה א"מ בתנאים מסויימים יש השפעות ביולוגיות שליליות ומצד שני יש גם השפעות חיוביות.

  האפקטים אינם נובעים דווקא מחימום (בעוצמות קרינה העולות על 400 מיקרו-וואט לסמ"ר), אלא משינויים באיזון הרדיקלים בגוף חי והשפעה על תקשורת עצבית בגוף (המתרחשים בעוצמות קרינה פחותות בהרבה).

  אומ"ץ פעלה וממשיכה לפעול בנושא החקיקה והתקינה של קרינה בלתי מייננת.

 • סיכוני סכנות קרינה סלולרית

  דורון טל טירקל 26/12/2006 15:36


 • כותר הכתבה:  אריה אבנרי יעמוד בראש אומץ שנתיים נוספות
 • תוכנית העבודה של העמותה לשנת 2007 כוללת מאבק בנושא ההון והשלטון, הרחבת הפעילות ברשויות המקומיות ושימת דגש על נושאים חברתיים שנוגעים לשכבות החלשות

  בתגובה לתגובת אביבה לוברנסקי: אריה בעד

  התגובה: הלוואי שלא היה לנו מה לעשות

 • כחבר עמותת אומץ אני מייחל ליום שבו לא תהיה לנו "פרנסה". אני מאמין שגם אריה כמוני מייחל ליום זה. בינתיים הזמן קצר והמלאכה מרובה. ר' פעילויות אומץ באתר המישני של העמותה.

  דורון טל טירקל 26/12/2006 14:32


  כותר הכתבה:  אריה אבנרי יעמוד בראש אומץ שנתיים נוספות
 • תוכנית העבודה של העמותה לשנת 2007 כוללת מאבק בנושא ההון והשלטון, הרחבת הפעילות ברשויות המקומיות ושימת דגש על נושאים חברתיים שנוגעים לשכבות החלשות

  בתגובה לתגובה של "לא עושים כלום": תנועה של פנסיונרים משועממים

  התגובה: פנסיונרים? נכון - אבל עושים די הרבה

 • בכוחות דלים ובתקציב מצומצם למדי הצליחה עמותת אומץ להגביר את מודעות הציבור למצב הבלתי נסבל של אדישותו מול התרבות השילטונית הלקויה.

  עמותת אומץ אינה היחידה הפועלת בנושא זה, אבל היא ייחודית בדרכי פעולתה.

  באתר העמותה המישני (בקרוב יאוחדו האתר הראשי והמישני) מפורטות רב פעילויות העמותה.

  עוד רבה הדרך לפנינו.

  דרושים לנו מתנדבים נוספים (פרטים באתר האינטרנט).

  דורון טל טירקל 26/12/2006 14:28

  כותר הכתבה:  ישראל, ביתו
 • מאת צבי זרחיה, הארץ
  סטס מיסז'ניקוב, 38, חבר כנסת טרי, רוצה לרשת את תפקידו של ליצמן בראשות ועדת הכספים בכנסת. את הביקורת הוא מפנה בעיקר לכיוון פקידי האוצר, ובימים אלה הוא מתמקד במאבק נגד העלאת שיעור המס לכלי רכב צמודים ובסיוע לעסקים קטנים

  התגובה: להפגין מותר - לעבור על החוק אסור!

 • הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. דרך ההפגנה שנקטו הח"כים פסולה מעיקרה ועל כך הם צריכים להינזף או להיענש.

  דורון טל טירקל 22/12/2006 14:20


  כותר הכתבה:  תלונה: חסון ומיסז'ניקוב גרמו נזק לציבור
 • תנועת אומ"ץ פנתה לח"כ חיים אורון, יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת והתלוננה נגד שני הח"כים אשר גרמו לפקקי תנועה כבדים כשחסמו אתמול את הכביש במחאה על התנהגות המשטרה שלא אפשרה לכמאה רכבים להפגין את התנגדותם לחוק הליסינג

  התגובה: מותר להפגין לפי החוק ואסור לעבור על החוק!

 • אומ"ץ אינה מבחינה בזהות הפוליטית של המפגינים ואין לה טענות כנגד הרצון להפגין או כנגד מהות ההפגנה שהתבקשה, אלא מוחה על ביצוע עבירות על החוק.

  הדבר חמור במיוחד כאשר חברי כנסת, אשר צריכים לתת דוגמה לכל "מצפצפים" על החוק.

 • ר' רשימת פעילויות של עמותת אומץ

  דורון טל טירקל 22/12/2006 14:15


 • כותר הכתבה:  אומץ: ניגוד אינטרסים במינוי במאי לחבר מליאת הרשות
 • עמותת אומ"ץ תובעת לפסול את מועמדותו של הבמאי דורון צברי לחברות במליאת רשות השידור

  התגובה: יעל גאוני כתבת גלובס משתלחת באומץ

 • דורון צברי התפקד לרשימה של המועמדים לפריימריז במקום המשוריין לנציג מחוז ת''א, המקום ה-28 ברשימה.

  זאת ועוד, דורון צברי פעל במסגרת מטה התכנון של מפלגת העבודה, במטרה להטיל פיקוח ציבורי על מחירי הכרטיסים במוסדות תרבות שייהנו מסיוע של הממשלה.

  ר' קישורים

  לאור האמור לעיל, אני סבור כי היה מקום שכתבת גלובס, גב' יעל גאוני, תהיה קצת יותר רצינית ותבדוק את העובדות לאשורן, לפני שהיא משתלחת באריה אבנרי ובעמותת אומ"ץ.

 • כתבה לא גאונית בגלובס

  דורון טל טירקל 22/12/2006 03:49


 • כותר הכתבה:  "לבטל מינוי דורון צברי לוועד המנהל של רשות השידור"
 • מאת מירב קריסטל, YNet
 • בפנייה ליועץ המשפטי לממשלה טוענת עמותת אומ"ץ כי מועמדותו של הבמאי פסולה משום שהיה בעבר בקשרי עבודה עם השר הממונה על הרשות, איתן כבל. דורון צברי: "הפנייה מופרכת ושקרית"

  תגובה מס' 11:  הקשר הגורדי בין איתן כבל לדורון צברי

  הרי לכם ציטוט מפיו של איתן כבל:

   "זה לא ראוי שאציג את תפישת העולם שלי ואפרט מה בכוונתי לעשות ברשות השידור לפני שנפגשתי עם מי שמנהל או ינהל אותה. יש לי כיוונים. בכנסת הקודמת ישבתי עם דורון צברי מאיגוד הבמאים ויחד ניסחנו חוק אלטרנטיווי לחוק רשות השידור. דבר אחד ברור: המצב הוא להיות או לחדול. אין שום סיכוי לתוכנית טלאים".
 • מקור הציטוט

  לגבי הטענה חסרת הבסיס של דורון צברי כי הוא לא ניסה להתמודד בפריימריס של מפלגת העבודה, ניתן ללמוד על האמת לאמיתה מתוך חיפוש פשוט בגוגל.

  דורון טל טירקל 22/12/2006


 • כותר הכתבה:  ראש חטיבת החדשות ברדיו הודח מתפקידו
 • מאת: עידן יוסף, מחלקה ראשונה
  מיכאל מירו, מנהל חטיבת החדשות של "קול ישראל", הודח ע"י מנכ"ל רשות השידור ובמקומו מונה אריה שקד. ברשות השידור הרימו רבים גבה, וזאת נוכח המהלך אותו ביצע המנכ"ל, מוטי שקלאר. מיקי מירו, שימשיך להגיש תוכניות בנושאי חברה, סירב להתראיין.

  התגובה: מוטי שקלאר מינוי פוליטי של אולמרט!

 • הרדיו והטלוויזיה הציבוריים נועדו לייצג את מגוון הדעות הרווחות בציבור ובין היתר גם את הנושאים שאינם מטופלים בכלי התקשורת הפרטיים.

  אנו כאזרחים חייבים לעמוד על המשמר ולתבוע מממשלת ישראל בכלל ומהשר הממונה איתן כבל לפקח על הנעשה ברשות השידור הפועלת כבר שנים ללא ועד מנהל.

  לפני כארבעה חודשים נכנס לתפקידו מוטי שקלאר כמנכ"ל חדש לשידור הציבורי. בתפקידו הקודם שימש מנכ"ל הערוץ השני ונודע בזכות קשריו עם בעלי הממון והיותו "משרתם של האדונים".

  מוטי שקלאר משרת את אדוניו על ידי הצגת תמונות יפות של אירועי ספורט ותרבות על מסך הטלוויזיה. זהו מינוי פוליטי שאין לו כל ניסיון עיתונאי, תקשורתי או אומנותי לנהל את השידור ברדיו ובטלוויזיה הציבוריים.

  מאז נכנס לתפקידו שמו עולה לכותרות העיתונים כאחד שממנה חברים שלו להגיש תוכניות בטלוויזיה וברדיו. אחת ההחלטות הראשונות שלו היו למנוע את סיקור המחאה בעקבות מלחמת לבנון השנייה.

  עוד כתוב שהוא מבזבז את כספי הציבור על רכישת תוכניות שעשועים וספורט בשעה שהגירעון של רשות השידור כבר עולה על מאה מליון שקלים. מטרתו להטות את תשומת לב הצופים והמאזינים מהמציאות המרה של מאות אלפי עניים שחיים בקרבנו בכלל ובעקבות המלחמה האומללה בפרט.

  דורון טל  14/12/2006 11:40


  כותר הכתבה:  ועדת החקירה שלא תקום
 • כשמשטרת ישראל פועלת כחבורת ביריונים, השאלה היא לא אם מגיע לבני סלע לסבול אלא מתי זה יקרה לך

  התגובה: מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך!

 • רשויות החוק והמשפט בישראל לא שמעו על כך. שלוש הרשויות - המחוקקת, המבצעת והשופטת מתעלמות גם מהציווי "קדושים תהיו" בבחינת אל תהיו "נבלים ברשות החוק". מעל כל זאת, עמך ישראל נותר אדיש ומחפש רק את "החיים הטובים". אז למה אתם מצפים?

  דורון טל  10/12/2006 11:52


  כותר הכתבה:  מיתוס הולך ומתנפץ
 • דומה, כי בעשור השנים האחרונות הערך של הצלת פצועים ואי השארתם בשטח האויב - הולך ומתנפץ

  התגובה: למה אתם מצפים מחברה שאיבדה את הכיוון?

 • לצערנו תרבות סדום ועמורה משתלטת על מורשת היהודים בארצם. אפילו ביהמ"ש העליון מתעלם מהציווי "קדושים תהיו", בבחינת אל תהיו נבלים ברשות התורה.

  על כל צעד ושעל אנחנו נתקלים במתחסדים למיניהם, המתרצים מעשיהם, או מחדליהם, "איפה כתוב שאסור לעשות" כך וכך? - אין אתיקה ולרב בני עמנו לא איכפת.

  דורון טל  10/12/2006 11:40


  כותר הכתבה:  מושחתים נמאסתם . תמשיכו
 • מאת אסתי אהרונוביץ'
  האם אריה אבנרי לוחם בשחיתות, לוחם במתחריו הלוחמים בשחיתות, או סתם נהנה מכל רגע תחת אור הזרקורים? האם עמותת אומ"ץ בראשותו מסייעת למבקר המדינה או הופכת גם אותו לקריקטורה? ולמה מתכוון העיתונאי הוותיק ותאב הקרבות כשהוא מאיים: "אולמרט יודע בדיוק מה אני מחזיק ועוד לא פירסמתי. יש לי ארסנל, נשק יום הדין"

  התגובה: הכתבה מגמתית וחושפת גם את האמת

 • קראתי בין השורות והבנתי כי הכתבת (אסתי אהרונוביץ`) "מחפשת" את אבנרי וחבריו.

  יחד עם זאת חשפה הכתבת המכובדת גם טפח מדרכי פעולתם של חברי מזכירות אומ"ץ, שאינם פועלים (גם לדעתי) בדרך נאותה.

  אתן רק דוגמא אחת. הכתבת מצטטת במרכאות כפולות את תשובתו של אריה אבנרי לקריאה טלפונית, "בובל`ה אני לא יכול לשלוח אף אחד לירושלים, רק אני מטפל בזה."

  זו דוגמא מצויינת לדרך פעולתו של אבנרי. הוא ממנה אנשים לטפל בנושאים מסויימים וסומך עליהם (כך לדבריו), אבל הוא לא מאפשר להם לבצע את הטיפול בעצמם.

  את האמור לעיל אני אומר בצורה עדינה ומנומסת, שכן אין לי דבר אישי כנגד אריה או מי מחבריו למזכירות. אין לי כל ספק כי אריה וחבריו פועלים על פי אמונתם. גם אין לי כל ספק כי המאבק בשחיתות כמו המאבק במונופולים וקרטלים הוא לא קל במיוחד כאשר מולך עומדים כוחות כלכליים ושלטוניים חזקים, או פשע מאורגן. אבל, כדי להצליח צריך לעבוד כצוות ולא בשיטות שהיו נקוטות באומ"ץ עד כה.

  המגיב היה חבר הנהלת אומ"ץ וביקש לפרוש ממנה בינואר 2006. עד היום פרישתו לא אושרה.

  דורון טל טירקל 03/12/2006 15:05


  כותר הכתבה:  הזיהום בחיפה עומד בתקן, אך באזור יש עודף תחלואה
 • מאת צפריר רינת, הארץ
 • לפי ועדה מטעם המשרד להגנת הסביבה, ייתכן שיש קשר בין רמת התחלואה והזיהום; התחלואה בסרטן גבוהה באזור ב-20% ממקומות אחרים

  התגובה: חידון בלי חרוזים

 • בתאריך 17/10/06 שמענו מעל בימת הכנסת מפי כבוד השר גדעון עזרא כי תמונה ועדה. כעת בא העיתונאי צפריר רינת ומבשר לנו כי ועדה כזו כבר קיימת 3 חודשים. מי צריך לתת הסבר לפער בין ההכרזות של כבוד השר לבין המציאות?

  דורון טל, כרמיאל 30/10/06 14:14


  כותר הכתבה:  לינדנשטראוס נגד ביקורת המדינה
 • מאת אברהם טל, הארץ
  חמישה פרופסורים שמו את נפשם בכפם ופירסמו מודעה: "מיכה לינדנשטראוס פוגע בסדר השלטון בישראל ("הארץ", 2.11). החמישה הם שלמה אבינרי, יואב דותן, יפה זילברשץ, אריק כרמון ואמנון רובינשטיין - כולם בכירים בעלי שם במוסדות אקדמיים. במודעה הסבירו מדוע וכיצד התנהלותו של לינדנשטראוס "פוגעת באושיותיה של ביקורת תקינה ומערערת את תקפות החוקים".

  התגובה: כל מילה חקוקה בסלע

 • יישר כח לאברהם טל שכתב מאמר מאוזן הוגן והגון.

  יש לי חילוקי דעות עמוקים עם חברי בעמותת אומ"ץ בעניינו של מבקר המדינה הנוכחי ולא בכדי.

  בברכה,

  דורון טל

  דורון טל טירקל 10/11/2006 11:56


  כותר הכתבה:  ביניש: גורמים בתקשורת מנסים לרפות את ידי מערכת המשפט
 • לדברי נשיאת ביהמ"ש העליון, "אנשים שיש להם נגישות עוצמה ואמצעים מנסים להשפיע", אך אמון הציבור בבתי המשפט גבוה

  התגובה: הפוסלת במומה פוסלת

 • אם בארזים נפלה השלהבת

  וכן ר` כתבה בהארץ

  הכל חקוק בסלע!

  דורון טל, כרמיאל 27/9/2006 22:57


  כותר הכתבה:  ציונות, מצוינות וכבוד האדם. זה הבסיס
 • מאת דליה קרפל, הארץ
  בינואר 1946 עמדה דליה דורנר בפני הוועדה האנגלו-אמריקאית, שעסקה בשאלת הגירתם של הניצולים לארץ-ישראל, ונתנה לחבריה שיעור בציונות. היא נבחרה על ידי הנהגת היישוב. לפני ההופעה לא הסבירו לה מה לומר, ביקשו רק שתגיד את האמת. היא היתה בת 12, אבל כבר אז, לדבריה, חשה ציונית רדיקלית

  התגובה: תודה לדליה קרפל, אבל - רק לא דליה דורנר!

 • כאשר קורא אני את השם המפורש, דליה דורנר, אני מתמלא חלחלה.

  כן, אותה שופטת ליברלית, כביכול, שנתנה פסקי דין מעניינים פורצי דרך, אשר במקרים מסויימים ידעה להיכנס לפרטי פרטים ולדון בקוצו של יוד, כן אותה שופטת ידעה גם ידעה למלא את בקשת "הפריץ" וללתת יד אחת לשיבוש הליכי משפט.

  אשר על כן, לעולם לא אוכל לסלוח לה לשופטת הזו על מה שעוללה לי בהינף קולמוס.

  תקציר דברי הימים (ולו ברמז) כתובים כאן

  ר` גם כתבה בהארץ

  דורון טל, כרמיאל 25/09/2006 10:15


  כותר הכתבה:  ועדת בדיקה אינה תחליף
 • הארץ, מאמר מערכת
  אחרי שראש הממשלה הסכים להקמת ועדת בדיקה ממשלתית בראשות שופט, ואפילו כבר בחר את השופט אליהו וינוגרד לעמוד בראשה, נותרת בעינה השאלה, מדוע הוא מתעקש להימנע מהקמת ועדת חקירה ממלכתית.

  התגובה: בסופו של דבר לאולמרט לא תהיה ברירה

 • בתאריך 17/8/06 עתרה עמותת אומ"ץ לביהמ"ש העליון, תיק בג"צ 6827/06.

  העמותה מבקשת מראש הממשלה להשיב, מדוע לא תוקם ועדת חקירה ממלכתית לחקירה מהלכי מלחמת לבנון השנייה?

  ארבעת המשיבים בעתירה המקורית היו: ראש ממשלה מר אוהד אולמרט, ממשלת ישראל, שר הביטחון מר עמיר פרץ ורב אלוף במיל. אמנון ליפקין שחק.

  פרקליטות המדינה ניסתה ללא הצלחה לגרום למחיקת העתירה על הסף.

  בהמשך ביקשה עמותת אומ"ץ והצליחה למחוק את אמנון ליפקין שחק כמשיב, לאחר שהפך ל"לא רלוונטי".

  לעתירה הצטרף בינתיים מוטי אשכנזי כעותר.

  הדיונים ימשיכו תוך פחות מ-3 שבועות. לאחר שנודע לעמותת אומ"ץ כי בדעת ראש הממשלה להציע בישיבת הממשלה הקרובה להחליף את ועדת אדמוני בועדת חקירה משפטית בראשות השופט בדימוס אליהו וינוגרד, פנתה אומ"ץ באמצעות עורך הדין, פרופ` מיכאל קורינאלדי, לעו"ד ענר הלמן, ממונה על עניני הבג"צים בפרקליטות המדינה.

  ר' פרטים ב- אתר העמותה

  דורון טל, כרמיאל 12/09/2006 21:16


  כותר הכתבה:  לא ניגוד אינטרסים
 • הבעיה המאפשרת לשופטים בועדות חקירה ובכלל לזייף תוצאות של פסקי דין נעוצה בפגם יסודי: החוק אינו מעניש שופט המתחמק מחובת ההנמקה והגילוי הנאות.

  התגובה: יישר כח

 • הבעיה מחריפה לנוכח העובדה המצערת שגם לעמותות שחרתו על דגלן "תיקון עולם" אין אומ"ץ לטפל בנושא חשוב זה.

  דורון טל  11/09/2006 13:25

  כותר הכתבה:  סער: "אולמרט עשה צחוק מממשלתו"

  התגובה: אולמרט לא מעוניין לשנות את "השיטה"

  "השיטה" מאפשרת לבעלי שררה לנצל את מעמדם ואת קשריהם לביצוע עבירות פליליות ואתיות וכן מאפשרת "השיטה" לחפות על מחדלים מערכתיים. עד שלא ישנו את "השיטה" המצב ימשיך להתדרדר.

 • גם אהרון ברק מנציח את "השיטה"

  דורון טל  29/08/2006 11:57


 • כותר הכתבה:  מנזקי המלחמה: מאות אלפי טונות של פסולת בניין
 • מאת צפריר רינת, הארץ
  דו"ח שפירסם המשרד להגנת הסביבה מגלה כי 12 אלף מבנים נפגעו בצפון; 12 אלף דונמים של יערות נשרפו; האוויר הזדהם מאסבסט, והים - משפכים

  התגובה: הבעיה נעוצה ב"שיטה"

 • "השיטה" מאפשרת לבעלי שררה לנצל את מעמדם ואת קשריהם לביצוע עבירות פליליות ואתיות וכן מאפשרת "השיטה" לחפות על מחדלים מערכתיים, כולל הזנחת איכות הסביבה. עד שלא ישנו את "השיטה" איכות הסביבה תמשיך להתדרדר.

  דורון טל, כרמיאל 28/08/2006 14:42


  כותר הכתבה:  ההימור של ג'רי
 • מאת אורי בלאו (תחקיר מוסף הארץ)
  פגיעה ישירה במכל האמוניה של מפעל חיפה כימיקלים עלולה להביא למותם של עשרות אלפים מתושבי מפרץ חיפה
 • בפברואר 2006 קבע פיקוד העורף כי אסור להפעיל את המכל בשל בעיית מיגון
 • אלוף פיקוד העורף, יצחק (ג'רי) גרשון, הפך את החלטת הדרג המקצועי, אימץ את עמדת הנהלת המפעל והתיר להם לעבוד כרגיל
 • בתחילת המלחמה הסביר גרשון בכנסת ש-90% מהחומרים המסוכנים הורחקו אף על פי שרוב המכל היה מלא וטילי החיזבאללה נפלו במפרץ
 • גרשון: הכל בסדר, הסבירות אפסית

  התגובה: אציע להמתין לממצאים של . . .

 • אציע להמתין לממצאים של מבקר המדינה ו/או ועדת החקירה (אם בכלל תוקם).

  חלק מדברי הימים רשומים בין היתר בדף האינטרנט הבא
  מיכל האמוניה במפרץ חיפה

  דורון טל, כרמיאל 24/8/2006 12:51


  כותר הכתבה:  דורנר עיכבה פרסום פרישת ידיעות אחרונות

  התגובה: דורנר היתה שופטת מושחתת

  השופטת דורנר חיפתה על זיוף מסמך נ/9 שנעשה ככל הנראה על-ידי עובדי רפא"ל בכירים בכוונה לשבש הליכי משפט

  בית המשפט המחוזי בירושלים, תא 1360/98

  בית המשפט העליון, תא ע"א 4685/99

  דורון טל  21/08/2006 23:32

  כותר הכתבה:  מרכז העבודה אישר רשימת השרים

  התגובה: רוב דחוק המתעלם מן החוק

  מפלגת העבודה סמרטוט מרוט. בחירת השרים ע"י היו"ר מנוגדת לחוקת המפלגה הקובעת כי כאשר יושב-ראש המפלגה אינו מרכיב את הממשלה, אין לו את הסמכות לקבוע מי יהיו השרים. לכן עצם הבאת הנושא להצבעת המרכז תוך התעלמות מהאמור במפורש מחוקת המפלגה מלמדת על קריסת שלטון החוק. אבל, למי זה איכפת?

 • עלינו גם לבקר ולבדוק את סיסמאותינו

  דורון טל  1/05/2006 12:34


 • כותר הכתבה:  בג"צ מפלה לרעה את הימין גם בביורוקרטיה

  התגובה: גם בהאג המשחק מכור

  הרעיון לפעול מחוץ למערכת השילטונית בישראל אינו חדש. יש גורמים (לאו דווקא תומכי דעתו של שחף) שכבר עשו זאת בעבר.

  בכל מקרה, אם לא תימצא דרך אלטרנטיבית יש לפעול כנגד מוסדות שילטוניים בישראל באמצעות גורם חיצוני. ויפה שעה אחת קודם. בו בזמן יש לזכור כי גם בהאג המשחק מכור!

  דורון טל  11/04/2006 21:04

  כותר הכתבה:  בג"צ מפלה לרעה את הימין גם בביורוקרטיה

  התגובה: משחק מכור זו השיטה

  לצערי נכונה הטענה כי בית המשפט העליון, הפרקליטות וגורמים רבים מדי במערכת השילטונית מפלים לרעה מטעמים זרים את כל מי שאינו מקובל עליהם (תהא אשר תהא הסיבה). יחד עם זאת במאמר עיתונאי מן הראוי לקבל את תגובת הצד שמלינים עליו.

  חג שמח לכל הקוראים והמגיבים!

  דורון טל  11/04/2006 20:59

  כותר הכתבה:  הנשיא ברק: "הפרוטקציה אוכלת כל חלקה טובה"

  התגובה: - - - הפוסל במומו פוסל - - -
   

  אהרן ברק,

  עד יומך האחרון אזכור לך את החלטותיך השגויות בעליל, אשר קבלת ככל הנראה על סמך קריצת עין של מקורביך (לפחות למראית עין) וכל זאת עשית בלי שהיה בידך כל יסוד עובדתי המצדיק את החלטותיך, אשר פגעו בי אנושות.

  דורון טל

 • בג"צ 4556/97
 • בג"צ 5980/02

  דורון טל  6/03/2006 15:56


 • כותר הכתבה:  משלחת הידברות של הרבנות תגיע לנצרת

  התגובה: רק לגנות הם יודעים

  האם הרבנים המכובדים היו מגנים את הזוג חביבי לו ידעו מה מסתתר מאחור הפרשה?

  ויולטה חביבו לבית סמולינסקי הינה נוצריה בדתה. היא התחתנה עם חיים אליהו חביבו, יהודי יוצא כודיסטן.

  לבני הזוג שלושה ילדים מנישואיהם המשותפים.

  בני הזוג חביבו התנגדו לאכיפת חוק לימוד חובה על ילדיהם. עקב כך נלחמו בהם הרשויות מלחמת חורמה.

  אבל כנהוג במקומותינו, במקום ללמוד את בעיית בני הזוג ולהבין את הרקע להתנגדותם ובמקום לנסות למצוא פתרון לבעייתם הקשיחה מדינתנו את ליבה כלפיהם ויצרה בעייות חדשות.

  בתאריך 19/1/00 אושפזה ויולטה חביבו בבית החולים כפר שאול על-פי החלטה כביכול של הפסיכיאטר המחוזי. ואולם בתאריך 27/1/00 שוחח אחיה של העותרת פול סמוליינסקי עם ד"ר שטרוסברג מביה"ח ע"ש הרצוג ושאל אותו, מדוע החליטו להאריך את שהותה של אחותו באישפוז כפוי. תשובתו של הרופא היתה כדלקמן:

  "אינני אומר שאחותך אינה בסדר, אני אפילו מסכים אתך לא ב-99% אלא ב- 100% שמקומה לא כאן. אבל אני לא המחליט ואל תצטט אותי."

  "כבר לפני 3 ימים רציתי לשחרר אותה כי אני משוכנע כמו עובדים אחרים כאן, שהיא נורמלית לחלוטין, אולם הממונים כאן לא הסכימו... אני מאחל לכם הצלחה במאבקכם."

  פול אחיה של ויולטה פנה לעורך דין בבקשה להגיש עתירה לבג"צ כדי שאחותו תשוחרר מהאישפוז שנכפה עליה שלא כדין. ב"כ העותרת ניסה להגיש את העתירה ביום חמישי 27/1/00 בשעות אחה"צ אולם בשל השלג לא ניתן היה להגיש את העתירה הואיל שלא נמצא איש במזכירות ביהמ"ש וגם פנייה טלפונית לביתו של המזכיר הראשי (שמריהו המנוח) לא הועילה.

  בעתירתה טענה ויולטה כי אין הצדקה להחזיק אותה ולו שעה אחת נוספת בביה"ח, קל וחומר שאין להחזיקה משך ימים על לכינוס הוועדה הפסיכיאטרית.

  ויתר פרטי העתירה רשומים בהחלטת ביהמ"ש העליון בבג"צ 753/00.

  בושה לעם ישראל, לרשויות האכיפה, לרשות השופטת ולמשרד הבריאות. כולם עשו יד אחת נגד חלשים במקום לעזור להם. בכל מקרה הם לא רצו ללמוד את בעייתם.

  דורון טל  6/3/2006 15:53

  כותר הכתבה:  המשטרה חילצה מהכנסייה את התוקפים

  התגובה: סיפור הרקע של משפחת חביבי

  ויולטה חביבו לבית סמולינסקי הינה נוצריה בדתה.

  היא התחתנה עם חיים אליהו חביבו, יהודי יוצא כודיסטן.

  לבני הזוג שלושה ילדים מנישואיהם המשותפים.

  בני הזוג חביבו התנגדו לאכיפת חוק לימוד חובה על ילדיהם. עקב כך נלחמו בהם הרשויות מלחמת חורמה.

  אבל כנהוג במקומותינו, במקום ללמוד את בעיית בני הזוג ולהבין את הרקע להתנגדותם ובמקום לנסות למצוא פתרון לבעייתם הקשיחה מדינתנו את ליבה כלפיהם ויצרה בעייות חדשות.

  בתאריך 19/1/00 אושפזה ויולטה חביבו בבית החולים כפר שאול על-פי החלטה כביכול של הפסיכיאטר המחוזי. ואולם בתאריך 27/1/00 שוחח אחיה של העותרת פול סמוליינסקי עם ד"ר שטרוסברג מביה"ח ע"ש הרצוג ושאל אותו, מדוע החליטו להאריך את שהותה של אחותו באישפוז כפוי. תשובתו של הרופא היתה כדלקמן:

  "אינני אומר שאחותך אינה בסדר, אני אפילו מסכים אתך לא ב-99% אלא ב- 100% שמקומה לא כאן. אבל אני לא המחליט ואל תצטט אותי."

  "כבר לפני 3 ימים רציתי לשחרר אותה כי אני משוכנע כמו עובדים אחרים כאן, שהיא נורמלית לחלוטין, אולם הממונים כאן לא הסכימו... אני מאחל לכם הצלחה במאבקכם."

  פול אחיה של ויולטה פנה לעורך דין בבקשה להגיש עתירה לבג"צ כדי שאחותו תשוחרר מהאישפוז שנכפה עליה שלא כדין. ב"כ העותרת ניסה להגיש את העתירה בחום חמישי 27/1/00 בשעות אחה"צ אולם בשל השלג לא ניתן היה להגיש את העתירה הואיל שלא נמצא איש במזכירות ביהמ"ש וגם פנייה טלפונית לביתו של המזכיר הראשי (שמריהו המנוח) לא הועילה.

  בעתירתה טענה ויולטה כי אין הצדקה להחזיק אותה ולו שעה אחת נוספת בביה"ח, קל וחומר שאין להחזיקה משך ימים על לכינוס הוועדה הפסיכיאטרית.

  ויתר פרטי העתירה רשומים בהחלטת ביהמ"ש העליון בבג"צ 753/00.

  בושה וחרפה למדינת ישראל!!!

  דורון טל  6/3/2006 15:48

  כותר הכתבה:  האקס המיתולוגי
 • מאת יוסי ורטר, הארץ
  מאז הרצח, מפלגתו של רבין ואתה כל מחנה השלום אובדי עצות. עשר שנים בלי מנהיג אמיתי

  התגובה: לא קונה את תרוצי חיים רמון

 • ואיני רוצה לראות את שמעון פרס, פואד ודליה איציק, בראש המפלגה הזאת. כולכם מושחתים לא פחות מבני שרון, מרוחמה ומאפללו.

  אין לכם אפילו האומץ ו/או היושר המינימלי להחזיר את המתנות שקבלתם שלא כדין מאהרון פרנקל 1,2,3,4.

  בגלל אנשים מושחתים כמותכם מפלגת העבודה תתנפץ לרסיסים.

  דורון טל, כרמיאל 5/11/2005 22:14


  כותר הכתבה:  המבקר עומד לפרסם דוח הנוגע ללבנת

  התגובה: נחזיק להם אצבעות

  לכל החושפים את האמת המרה.

  יבואו על הברכה כל אלו
  שטרחו ללקט את הממצאים, כל אלו
  שטרחו להמציאם לידי המבקר
  ויבואו על הברכה,
  המבקר ועובדי משרדו הפועלים ללא לאות.

  יישר כח!!!

  דורון טל  2/11/2005 16:32

  כותר הכתבה:  מזוז בודק חשד לפלילים מצד אולמרט

  התגובה: האזנתי לתגובות ששודרו בגל"צ

  הן התגובה המזלזלת של כב' השר אהוד אולמרט והן התגובה האחראית והשקולה של העיתונאי יואב יצחק.

  לו עמדתי כעת בפני מילוי טופס טוטו, הייתי נותן קרדיט ליואב בכל הטורים.

  דורון טל  31/10/2005 16:14

  כותר הכתבה:  האמת על מערכות סלולריות
 • מאת: עמיקם לוין, מחלקה ראשונה
  אנו מושפעים לא מעט ממידע לא מדויק ולעיתים מוטעה ומטעה. מי יודע מה האמת?

  התגובה: מחול השדים ממשיך והעולם כמנהגו נוהג

 • לטעמי המאמר ארוך מדי.

  בכל מקרה אני נאלץ להסכים ל"התנבאות" של עמיקם בכותבו, "כל האמור במאמר זה יתאים, ויהיה נכון ואקטואלי גם בסיום שני תהליכים אלה" כאשר הוא מתכוון לדיונים בכנסת מחד ובפורום הממשלתי המצומצם מאידך.

  הנה כי כן, בימים אלו עדים אנו ל"תהליך9 עוקף ציבור" באמצעות וועדת המנכ"לים של משרד התקשורת, משרד איכות הסביבה ומשרד הפנים. וועדה זו צפויה להגיש את מסקנותיה לממשלה ב-10 בנובמבר.

  על אף כי בוועדה זו - "העוקפת" - חבר מנכ"ל משרד הפנים, השר שלו - אופיר פינס - טוען כי "ההמלצות יגרמו לכך שהיקף האנטנות שיוסתרו מהציבור יעלה, בעוד שמספר האנטנות הגדולות שאותן לא ניתן להסתיר יירד. פיתרון זה פוגע בזכות הציבור להשפיע ולהתנגד להצבת אנטנות בקרבת מגוריו."

  לו נסתיימו הדיונים בעניין הצעות החוק בוועדות הפנים, איכות הסביבה והכלכלה מאז חודש ינואר 2005 היינו זוכים אולי לחוק מגובש ומחול השדים של הברברת הזו היה מחליף את מקומו למחול שדים של ציד מכשפות - התקפת חברות הסלולר ובעלי המקרקעין או הבתים שעליהם מותקנות האנטנות.

  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  23/10/2005 20:47


  תגובה לנ"ל: אתה ועמיקם לא חברים באותה תנועה?

  שם הכותב: שקיפות והוגנות?

 • כשאתה כותב שאתה "נאלץ" להסכים עם עמיקם, ולא מציין שאתם חברים באותה עמותה, האם אתה לא פוגע בזכות הציבור לשקיפות?

  תגובה לשקיפות והוגנות?

  א. לא מכבר הכרזתי כי בעתיד לא אגיב להודעות אנונימיות. הפעם, כיוצא מן הכלל, החלטתי להשיב למגיב החושש להזדהות.

  ב. בתגובתי תחת הכותרת "מחול השדים ממשיך והעולם כמנהגו נוהג" ציינתי כי אני חבר בהנהלת אומ"ץ כפי שעמיקם ציין זאת במאמרו, עליו הגבתי.

  ג. העובדה כי שנינו חברים באותה קבוצה לא מחייבת אותנו להסכים מראש על כל דבר ועניין. עמיקם לא כתב מאמר זה מטעם עמותת אומ"ץ, אלא בשם עצמו בלבד. לצורך השקיפות הוא ציין חברותו בהנהלת העמותה.

  ד. לגופו של עניין, אמרתי כי לצערי אני "נאלץ" להסכים לעניין הנבואה (שכידוע ניתנה רק לשוטים). במקרה דנן, כיוצא מן הכלל, אין מנוס מהמסקנה כי ההפקרות הקיימת לא תשתנה במהרה במדינת ישראל.

  בברכה,

  דורון טל
  חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  24/10/2005 10:17


  תגובה נוספת: פרסום בעניין המחקרים

  ר' קישורים למחקרים הרבים שנעשו בנושא סיכוני קרינה בלתי מייננת:

  Cell_Phone_Hazards.htm

  דף זה (הערוך ומתוחזק על ידי) מוגש באדיבות עמותת אומ"ץ.

  הערות והארות ענייניות יתקבלו בברכה.

  ----------------------------
  המגיב הינו חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  23/10/2005 20:51


 • כותר הכתבה:  העתירה נדחית ותמסור ד"ש חמה לאמא
 • מאת שבתאי עזריאל, הארץ

  העסקת קרובי משפחה, בין ניגוד עניינים למראית עין - בעיה משפטית

  נקלעתם לעימות עם רשות שלטונית, הגשתם עתירה לבג"ץ, ובדיון מתברר לכם שהפרקליט המייצג את המדינה נגדכם הוא בעצמו בנו של שופטת עליונה. את ההתמחות שלו הוא עשה אצל שופט עליון אחר. והשופט באולם הוא חבר טוב של אמא שלו. מבולבלים? מתוסכלים? במשך שנים טענה המערכת המשפטית שאין כאן בעיה ואין כאן ניגוד עניינים, זה רק נדמה לכם. עכשיו מתברר שאולי בעצם צדקתם

  התגובה: ביקורת (גם לגוף הפוסק) יש לקבל באהבה

 • הנשיא ברק אמר, "פסקי הדין של כל אחד מאיתנו נתונים לביקורת. אנו מקבלים ביקורת זו בברכה. אין רשות שהיא מעל לביקורת. דווקא העצמאות ואי התלות שלנו מצדיקות קיומה של ביקורת. הביקורת עצמה ראוי לה שתהיה עניינית ולא אישית. היא צריכה להיות לגוף הפסק ולא לגוף הפוסק".

  להלן תגובתי בהקשר לאמור בכתבה. אני שמח לדעת כי כבודו פתוח לביקורת. אקווה שיקבל את הכתבה הזאת כביקורת בונה, אשר בין היתר מוכיחה כי הסיפא של דבריו המצוטטים לעיל איננו מדוייק.

  הכתבה הזו וכתבות רבות אחרות שפורסמו בתקשורת הכתובה והמשודרת מוכיחות כי היו לא מעט מקרים שבהם מן הראוי היה לבחון א-פריורי מי אמור להיות הפוסק ולא לחכות למקרה שבו בעל דין "נעקץ"!

  הרי כמעט לכל שופט בישראל יש כמה קרובי משפחה וקרובי חיתון העוסקים במערכת המשפט, אשר מונעים ממנו לדון בעניינים הקשורים אליהם במישרין ובעקיפין. להלן מספר דוגמאות, מעבר למצוין בכתבה.

  נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, מנוע מלדון בתיקים בהם קשורים עורכי הדין אבנר ברק - בנו ועו"ד תמר בתו; דן כהן - מחותנו; ושותפיהם - מיכאל שפיגלמן, ויורם זמיר, בנו של נשיא בית המשפט העליון לשעבר, יצחק זמיר. כן הוא מנוע מלדון בעניינים אליהם קשור עו"ד ישראל קנטור, ועו"ד אליעזר ברק. באשר לגורמים אחרים, שאינם עורכי דין, מנוע ברק מלדון בתיקים הקשורים לידיעות אחרונות (מן הסתם בגלל חתנו, רם לנדס, שהיה קשור עם ידיעות אחרונות), והקשורים למשרד כהן, שפיגלמן, ברק וזמיר. שלא לדבר על רעייתו, המשנה לנשיא בית הדין הארצי לעבודה, אלישבע ברק. אבל כפי שנכתב בכתבה ובתגובות לה, הדבר לא מנע בעדו מלדון בתיקים הקשורים קשר ישיר או עקיף לקרוביו.

  מישאל חשין מנוע מלדון בתיקים הקשורים לעו"ד מיכאל צלטנר, עדיאל חשין (אחיו), וצבי אגמון (שותפו לשעבר); כן הוא מנוע מלדון בתיקים של טבע (מנכ"ל טבע, אלי הורביץ, הוא גיסו), כור, תיקים הקשורים לרפי פלד ולאגודת אדם, טבע ודין.

  אליקים רובינשטיין מנוע מלדון בכל ערעור, עתירה או תיק שהמחלקה האזרחית של הפרקליטות מטפלת בה, לפחות כל עוד רעייתו מרים מכהנת שם, שלא לדבר על תיקים שהיו בטיפולו שלו בעת שכהן כ"יועץ המשפטי לממשלה".

  השופט יצחק אנגלרד מנוע מלדון בתיקים הקשורים לילדיו - עורכי הדין אביתר אנגלרד, שירלי אנגלרד, ואסף אנגלרד, וכן למשרד עוה"ד המבורג-עברון, שם עובד בנו, אסף; עוד הוא מנוע מלדון בתיקים של עו"ד גיורא אדרת ומשרד אדרת, ולעו"ד תמר בורנשטיין-אנגלרד.

  השופט אליעזר ריבלין, מנוע מלדון בתיקים הנוגעים לעורכי הדין זאב ריבלין, ענבל ריבלין ודפנה ריבלין.

  שלמה לוין אשר פרש מביהמ"ש העליון היה מנוע מלדון בתיקים אליהם קשורים עורכי הדין הבאים: אליעזר וולובסקי, גד נשיץ, משה, ישראל ושמואל שוב, בני לווינבוק, מיכאל צלטנר, יצחק ברוש (בעלה של השופטת שרה ברוש), ודבורה פרנקל; כן הוא היה מנוע מלדון בתיקים הקשורים לאדם בשם יהודה וייס, ומשרדי עוה"ד וולובסקי, הררי ולווינבוק.

  כך גם השופט בדימוס, תיאודור אור, היה מנוע מלדון בתיקים הנוגעים למשרד הוד, סוקול בחיפה, השייך לבתו, עו"ד דלית סוקול. כך גם לגבי רעייתו, שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, מיכאלה שידלובסקי-אור, ולגבי חתנו, השופט רון סוקול. השופט סוקול מנוע מלדון בתיקים שיש להם נגיעה לרעיתו דלית (אור) סוקול וכן לכל התיקים בהם מטפל משרד עו"ד ש. פרידמן בחיפה שם הוא עבד.

  אליהו מצא, אשר פרש בתחילת השנה מכס ביהמ"ש העליון, היה מנוע מלדון בתיקים של עורכי הדין מאיר מצא, שמואל מצא, וכן שמחה ניר. כמו כן, היה מנוע מלדון בתיקים של משרד הבריאות.

  מי שהיתה שופטת, טובה שטרסברג-כהן וכיום הנציבה (שווה למה?), מנועה מלדון בתיקים הנוגעים לעו"ד יהודה כהן - בעלה; עו"ד אבנר כהן ומשרדו - כהן-וילצ´ק; וכן לתיקים הקשורים לאחייניתה - עו"ד שרון רוטשנקר מירושלים. שלא לדבר על תלונות כנגד חבריה לשעבר שופטי בית המשפט העליון.

  מי שהיתה השופטת דליה דורנר מנועה היתה מלדון בתיקים הקשורים לבנה, עו"ד ד"ר אריאל בנדור, וכן לכלתה - עו"ד ענת דורנר, ממשרד ארגוב-שדמי, או למשרד זה. ברב צדיקותה היא גזרה על עצמה מניעות מלדון בתיקים של עלית, שטראוס, ויהודה וייס.

  מי שפרש במרץ 2005 מכס השיפוט, יעקב טירקל גזר על עצמו מניעות מלדון בתיקים של אגודת אדם, טבע ודין, אוניברסיטת בן-גוריון, ועיריית באר שבע, שאשתו חברת מועצת עיר בה.

  כל זאת על קצה המזלג.

  לסיכום, אקווה כי שופטי ישראל וברק בראשם יפנימו את האמור בכתבה זו ויסיקו את המסקנות המתבקשות ממנה.

  שנה טובה!

  דורון טל (טירקל) 15/10/2005 21:14


  כותר הכתבה:  מפעל "תרכובות ברום" אחראי למחלת הכליות של עובדיה

  התגובה: תודה על הכתבה

  לפי מספר התיק ת.א. 003129/97, עולה כי התביעה הוגשה עוד
  בשנת 1997...

  כלומר, שמונה שנים לקח לעובד הפגוע עד שזכה במאבק המשפטי.

  הבה נאחל לכלל העובדים שכבר נפגעו עקב רשלנות מעבידיהם שלא יזדקקו בשנה הקרובה להמתין זמן כה רב עד לסיום ההליכים המשפטיים בעניינם.

  שנה טובה ומבורכת.

  דורון טל  3/10/2005 22:06


  כותר הכתבה:  עתירה נגד המשך תשלום שירותי משרד ליו"ר הכנסת לשעבר, שבח וייס

  התגובה: למה כוונתך?

  מדוע לדעתך הגשת העתירה כנגד שבח וייס מעידה כי הדין שונה לאנשי הימין ביחס לאנשי השמאל?

  מה דעתך להמתין תחילה להחלטת ביהמ"ש? וגם אז, אם תהיה החלטה שונה, האם לא מוטב לבחון את המקרה לגופו ולבדוק היטב אם יש שוני בין שני המקרים? (פרט להשתייכות לימין או לשמאל)

  דורון טל  3/10/2005 21:54


  כותר הכתבה:  פינס: חברות הסלולר מקימות מאות אנטנות

  התגובה: הפוסל - במומו פוסל

  השר פינס הוא כרגע השר היחיד שמגלה אחריות לנושא.

  אני לא שמעתי אותו טוען טענות המעידות כי הוא מנסה לעשות "הון פוליטי על חשבון אימת הציבור".

  לעניין הבסיס למידע על נזקים פוטנציאליים מקרינה כולל קרינת ממערכות סלולריות אציע לך לעיין בדף הבא,
  Cell_Phone_Hazards.htm

  אני סבור כי ישראלי ממוצע שידע מהות הסיכונים שהוא נוטל על עצמו בשימוש במערכות טל' סלולרי יתחיל לנקוט בצעדי זהירות המתבקשים.

  אתה טוען כי "היחידים שמשתמשים בפוביה הזו הם הפוליטיקאים והתקשורת". לאור תגובתך הנסערת אפשר להגיע למסקנה שדווקא לך יש פובייה, שמא תעלם לה הטכנולוגיה הנהדרת הזאת...

  מדוע אתה קורא לציבור "מטומטם"?

  מדוע לא נאמר עליך, הפוסל - במומו פוסל?

  דורון טל
  --------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  2/10/2005 20:17


  כותר הכתבה:  פינס: חברות הסלולר מקימות מאות אנטנות

  התגובה: שאלות לליאונרדו

  א. אנא, בקר בדף הבא
  Cell_Phone_Hazards.htm
  ועבור על רשימת המחקרים המופיעה שם.

  היש לך מידע כלשהו הסותר ולו אחד מהמחקרים הרשומים שם?

  אם אין לך מידע הסותר ולו מחקר אחד שם, אזי טענתך כי הקרינה ממערכות סלולריות "אגב לא מזיקה" אינה נכונה כלל ועיקר.

  ב. מי קבע את הנתון "הקרינה המכסימאלית המותרת היא 40 מיקרוואט על סמ"ר"?
  על סמך מה נקבעה צפיפות הקרינה הנ"ל?
  באיזו סמכות נקבע הדבר?

  לידיעתך, לד"ר סטיליאן גלברג מהמשרד לאיכות הסביבה לא היתה כל סמכות בדין לקבוע מה שקבע. למיטב ידיעתנו הוא גם לא התייעץ עם מומחים ידועי שם, כאשר הוא עצמו איננו מומחה ברמה הנדרשת. המשרד לאיכות הסביבה ממשיך להתעלם ממידע קיים המלמד על נזקים פוטנציאליים אפשריים ממע' תקשורת וביניהן (לא רק) מערכות סלולריות.

  ג. אנא הראה לנו את החישוב כיצד אתה מגיע למסקנה כי "האנטנה מקרינה 10 מטר ממנה רק 0.26 מיקרואט לסמ"ר"?

  ד. לאיזה סוג טלפון האלחוטי אתה מתכוון?
  בבקשה, הראה לנו את החישוב כיצד אתה יודע ש"הטלפון האלחוטי הביתי שלך מקרין 17 מיקרוואט לסמ"ר."

  ה. אני מציע לך לא לכנות אנשים בכינוי "מטומטם" וכו'. זה בטוח לא מוסיף לך כבוד.

  בברכה,

  דורון טל
  --------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  2/10/2005 20:06


  כותר הכתבה:  חידת פישמן / קשרים בצמרת

  התגובה: מהי השחיתות האחרונה שנחשפה?

  באתר המשני של עמותת אומץ בדף המוקדש לפעילות העמותה

  Activities.htm

  תוכל למצוא על קצה המזלג מה עשתה עמותת אומ"ץ עד כה.

  בברכה,
  דורון טל
  --------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ ומתחזק את האתר המשני בנענע

  דורון טל  1/10/2005 14:38


  כותר הכתבה:  חידת פישמן / קשרים בצמרת

  התגובה: מהי תגובה ראויה להתייחסות?

  "טרולים" תמיד היו ויהיו. לכן אציע לא להתייחס לתגובות אנונימיות, גם אם תוכן התגובה ראוי להתייחסות. השיטה הטובה ביותר להתמודד עם "טרולים" גם כאשר יודעים בוודאות את זהותם זה להתעלם מקיומם.

  דורון טל
  --------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ

  דורון טל  1/10/2005 14:34


  כותר הכתבה:  חוקרים השמיטו ממצאים מדאיגים מפרסומי מחקר על הסיכון שבסלולרי
 • מאת תמרה טראובמן, הארץ
  ערוץ 2 יפרסם היום: חוקרים בריטים שפעלו במימון חברות סלולר השמיטו מהודעה לעיתונות סיכונים בריאותיים למשתמשים מעל 10 שנים

  התגובה: מידע על נזקי קרינה ממערכות טל` סלולרי

 •  
  האתר שבקישור יסייע לכם להבין את גודל הבעייה
 • נזקי קרינה ממערכות טל` סלולרי

  דורון טל, כרמיאל 1/10/2005 03:55


 • כותר הכתבה:  דיון בהגבלת האנטנות הסלולריות
 • מאת: עומר שיקלר, מחלקה ראשונה
  הרקע לדיון בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת: מאבק קשה בין חברות הסלולר, הרשויות המקומיות, הארגונים הירוקים ותושבים שסמוך לבתיהם הותקנו אנטנות

  התגובה: מדידות עוצמת קרינה אינן מדוייקות

 • עמותת אומץ, הפועלת למען מנהל תקין> במדינה, החליטה להצטרף למאבק הציבורי בנושא אנטנות סלולריות, לסייע ולתמוך בקבוצות אזרחים המתארגנות ברחבי הארץ והנאבקות נגד סיכוני קרינה של אנטנות סלולריות. העמותה מתכוונת לפעול בדרכים ציבוריות ומשפטיות על-מנת להביא לצמצום סיכוני הקרינה לאזרחים ובמקביל למנוע הצבת אנטנות באמצעות שימוש באמצעי הטעיה.

  מפגש עם אנשי המשרד לאיכות הסביבה

  בתאריך 10.8.2005 ההתקיימה פגישה בין נציגי המשרד לאיכות הסביבה (איכ"ס): ד"ר יוסי ענבר - סמנכ"ל בכיר לתעשיות, מר ליאור אלוביץ' - ממונה קרינה בלתי מייננת וגב' מיכל בר-טוב - ראש האגף לחומ"ס לבין נציגי העמותה: העיתונאי אריה אבנרי - יו"ר העמותה, הפיזיקאי דורון טל - חבר הנהלת העמותה, מומחה לאנטנות וקרינה, יועץ הבטחת איכות עמיקם לוין - חבר הנהלת העמותה, מומחה במטרולוגיה (תורת המדידות) והפיזיקאי - נחום שחף שהיה ראש פרויקט לתכנון מסלולי הקרנה לריפוי גידולים.

  בפגישה זו התריעו נציגי אומ"ץ על קיומו של ספק רב לגבי מהימנות ודיוק הבדיקות ומדידות רמות הקרינה הנעשות בידי בודקים הממומנים ישירות ע"י חברות הסלולר ואינם מוסמכים ע"י גורם בלתי תלוי.

  בדיקה מוקדמת עם הרשות הלאומית להסמכת מעבדות

  עמיקם לוין בדק את הנושא עם ד"ר מנחם מרגליות, ראש תחום בכיר למדידות קרינה במרכז למחקר גרעיני שורק. המסקנות שעלו מהבדיקה הנ"ל הדאיגו גם את יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יורי שטרן. על כן נבדק הנושא עם מר סרגיי יעקובסון - ראש ענף כיול, חשמל ואלקטרוניקה ברשות הלאומית להסמכת מעבדות. התברר כי הגורמים המבצעים מדידות קרינה של מערכות סלולריות טרם הוסמכו כמעבדה בודקת ו/או כמעבדה מכיילת (למכשירים המודדים את עוצמות קרינה), בהתאם לתקן הבינלאומי והלאומי ת"י 17025 ISO/IEC - "דרישות כלליות לגבי כשירותן של מעבדות בדיקה וכיול". טרם הוגדרו שיטות בדיקה, לא ברור כיצד מכויילים המכשירים ולא מבוצע ניטור שוטף, אלא מדידות נקודתיות. על כן, קיים ספק רב אם תוצאות המדידות המורות את עוצמות הקרינה, מתאימות להנחיות ICNIRP ולדרישות הסף הבריאותי והסף הסביבתי שנקבעו ע"י המשרד לאיכות הסביבה. זאת בהנחה כי תנאי הסף המקובלים בטוחים.

  עדויות מבוססות על רמת הסיכונים

  בדיקת המומחים העלתה כי תנאי הסף שנקבעו אינם בטוחים. מתוך החומר הרב שהובא ע"י נחום שחף עולה כי יש הוכחות לכאורה לנזקים ממשים כולל גידול במקרי הסרטן, הנמצא בקשר עם קרינה של מערכות סלולריות.

  נטל ההוכחה חל על חברות הסלולר

  עוד טען נחום שחף כי חברות הסלולר הטוענות - "אין הוכחה לנזקים בריאותיים" - מתעלמות מתמ"א 36 הקובע כי היתרי בניה למתקן שידור יינתנו "רק לאחר שהוכח מעבר לכל ספק שאין בהקמתו משום גרימת סיכון כל שהוא לבריאות הציבור". המשמעות ברורה, חובת ההוכחה חלה על חברות הסלולר כתנאי לאישור התקנת אנטנה ולא על הציבור.

  הפרת עקרון האובייקטיביות

  נציגי אומ"ץ טענו כי בניגוד לחוק הקובע כי "האישורים יינתנו ע"י גוף מקצועי ממלכתי ואובייקטיבי" שכר טירחת מודדי הקרינה משולם ישירות ע"י חברות הסלולר ובכך מופר לכאורה עקרון האובייקטיביות.

  קבוצות אזרחים המעונינות להשתתף בפעילות עמותת אומ"ץ לצמצום נזקי הקרינה מוזמנות לפנות ל-

  עמיקם לוין
  levin_td@netvision.net.il

  דורון טל
  4x4xm@nana.co.il

  דורון טל  30/09/2005 00:40


  כותר הכתבה:  דיון בהגבלת האנטנות הסלולריות
 • מאת: עומר שיקלר, מחלקה ראשונה
  הרקע לדיון בוועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת: מאבק קשה בין חברות הסלולר, הרשויות המקומיות, הארגונים הירוקים ותושבים שסמוך לבתיהם הותקנו אנטנות

  התגובה: נזקי קרינה ממערכות תקשורת

 • גופי הפיקוח בארץ ובעולם, המומחים מטעמם והתקשורת המרקדת לצלילי הון-שלטון, מקדמים בברכה את הטכנולוגיות האלחוטיות. זאת למרות שעל שולחנם נערמות עדויות רבות על נזקים כתוצאה של חשיפה לקרינה א"מ (אלקטרומגנטית) בלתי מייננת, דוגמת הקרינה הנפלטת ממערכות טלפוניה סלולרית ותקשורת אלחוטית בין מחשבים (בלו-טות', וי-פי וכד').

  מחקרים שבוצעו במשך שנים על בעלי חיים ועל בני אדם מראים כי לקרינה א"מ בתנאים מסויימים יש השפעות ביולוגיות שליליות. האפקטים אינם נובעים דווקא מחימום, אלא משינויים באיזון הרדיקלים בגוף חי והשפעה שלילית על תקשורת עצבית בגוף.

  עיינו בטבלה שבקישור הבא החושפת טפח משלל המחקרים שבוצעו בנושא השפעות קרינה בלתי מייננת. מעולם לא קבלנו תגובה עניינית מצד גורמי הפיקוח בארץ על מחקרים אלו. גופי הפיקוח בוחרים לומר לנו תשובות מתחמקות בסגנון, "לא שמענו על כך", "טרם הוכח" וכד'...

  שיפטו בעצמכם!

  Cell_Phone_Hazards.htm#ref

  דורון טל  25/09/2005 15:01


  כותר הכתבה:  שרת המשפטים מעכבת כינוס הוועדה לבחירת דיינים

  התגובה: העתירה נגד מצגר נמחקה

  "לאור הודעתו של מצגר ובהמלצת ביהמ"ש העליון חזרה בה עמותת אומ"ץ מן העתירה בתאריך 23/6/05. אם יחול שינוי במצב הדברים תעמוד לאומ"ץ הזכות לעתור מחדש."

  דורון טל  25/09/2005 12:13


  כותר הכתבה:  אתר חדש למאבק באנטנות הסלולריות
 • מאת רוני שני, YNet 21/9/05
  "נלחמים על הבית מתנתקים מהאנטנות", זו הכותרת שבחרו אנשי אתר Nocell למאבק שהם מנהלים נגד האנטנות הסלולריות. יש עצומה, מחקרים, עדכונים וקישורים ואפילו צילומים של הגולשים, החושפים את מיקומן של מקורות הסכנה

  התגובה: 7. נזקי קרינה מטלפון סלולרי

 • גופי הפיקוח בארץ ובעולם, המומחים מטעמם והתקשורת המרקדת לצלילי הון-שלטון, מקדמים בברכה את הטכנולוגיות האלחוטיות. זאת למרות שעל שולחנם נערמות עדויות רבות על נזקים כתוצאה של חשיפה לקרינה א"מ (אלקטרומגנטית) בלתי מייננת, דוגמת הקרינה הנפלטת ממערכות טלפוניה סלולרית ותקשורת אלחוטית בין מחשבים (בלו-טות', וי-פי וכד').

  מחקרים שבוצעו במשך שנים על בעלי חיים ועל בני אדם מראים כי לקרינה זו יש השפעות ביולוגיות שליליות. האפקטים אינם נובעים דווקא מחימום, בעוצמות קרינה העולות על 400 מיקו-וואט לסמ"ר, אלא משינויים באיזון הרדיקלים בגוף חי והשפעה שלילית על תקשורת עצבית בגוף, בעוצמות קרינה פחותות בהרבה.

  גופי הפיקוח, דואגים לזרוע בלבול וחוסר ודאות בקרב הציבור ובסופו של דבר מעלימים מהציבור הרחב את המידע הנתון בידם. המטרה המקודמת היא המשך פרישת רשתות תקשורת המסייעות לחיזוק גורמי השלטון ודרך כך גם הגדלת רווחים כלכליים של בעלי ההון המקורבים לשלטון.

  הטבלה שבקישור (למטה) חושפת רק טפח קטן משלל המחקרים שבוצעו בנושא זה.

  מעולם לא קבלנו תגובה עניינית מצד גורמי הפיקוח בארץ על מחקרים אלו. בכל פעם הם בוחרים לומר משהו מעין, "לא שמענו על כך", "טרם הוכח..." וכד'.

  עיינו בטבלה שבקישור הבא ושיפטו בעצמכם: מחקרים המראים נזקים מטלפונים סלולריים.

  דורון טל, כרמיאל 21/9/2005


  כותר הכתבה:  ההתחייבות שנשמטה מנאום שרון

  התגובה: יישר כח לכותב המאמר

  ניתן לקרוא אודות האמנה הפלשתינית גם בויקיפדיה.

  ר' האתר הרשמי של תנועת אל-פתח (אנגלית)
  ובמיוחד ר' את מטרותיהם.

  כל ממשלות ישראל חטאו בכך שהתעלמו מקיום השאיפה המתמשכת והבלתי מתפשרת של ארגון אל-פתח להשמיד את מדינת ישראל מן היסוד.

  יחד עם זאת (דעתי האישית) יש לאפשר לעם המכנה עצמו פלשתיני הזכות להגדרה עצמית והזכות לקיום בכבוד. זאת כל זמן שההגדרה העצמית שלהם אינה פוגעת בזכויות הלגיטימיות של העם היהודי ושל מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה.

  אם ארגון הפתח מייצג את העם הפלשתיני ממשיך לדבוק באמנה הזאת, ימשיך "העם הפלשתיני" לסבול, עם כל הצער שבדבר.

  זכותם של מטורפים לאמלל את חייהם שלהם, לא על חשבוננו ולא על חשבונם של ערבים הרוצים לחיות עמנו בשלום.

  ואגב גם אני "פלשתיני" משום שנולדתי בפלשתינה - א"י...

  -------------------------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ.
  אין לראות בתגובה זו משום הבעת דעה של חברי עמותת אומ"ץ, שהינה עמותה א-פוליטית במהותה.

  דורון טל  18/09/05 16:48


  כותר הכתבה:  ההתחייבות שנשמטה מנאום שרון

  התגובה: תוספת והבהרה

  ר' פרסום באתר הרשות הפלשתינית

  שם מפורסם נוסח אחר, משנת 1968.

  גם ניסוח זה (שהוא מתון ביחס לניסוח משנת 1964) מצביע על כך שמדינת ישראל היא מדינה לא חוקית בעליל.

  שימו לב לסעיף 19 הגורס כי תוכנית החלוקה משנת 1947 הינה בלתי חוקית!

  המסקנה המתבקשת:
  לא רק שהם אינם חפצים לחזור לגבולות 1967, אלא גם גבולות החלוקה מ-1947 לא כל שכן גבולות שביתת שביתת הנשק מ-1949 אינם מקובלים על הרשות הפלשתינית.

  הגיע הזמן לשים את כל הקלפים על השולחן.

  אני מברך את שרון על החלטתו האמיצה לצאת מרצועת עזה ואני מקווה שההינתקות מאזורים מסויימים בגדה תעשה בצורה מושכלת, ללא ויתורים כלל על היישובים העיקריים ביהודה ושומרון.

  ---------------------------------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ.
  אין לראות בתגובה זו משום הבעת דעה של חברי עמותת אומ"ץ, שהינה עמותה א-פוליטית במהותה.

  דורון טל  18/09/2005 18:19


  כותר הכתבה:  על שופטים ונאמנות אישית

  התגובה: עולם כמנהגו נוהג

  אסכים עם דעתו של עוה"ד דר "שחובת הנאמנות האישית הזו לא פגה כליל עם סיום הקשר, אלא נותר אספקט אחד של נאמנות - אספקט הסודיות".

  ארחיק לכת ואומר כי חובה זו לעולם אינה פגה.

  זאת ועוד - גם במקרה ההפוך, לא אצפה משופט בשר ודם להתעלם מרגשותיו, אם היה מעורב בעניינו של בעל דין (או מקורב לבעל דין) מהעבר השני של המתרס.

  הדבר מסובך שבעתיים כאשר שופט היה טרם מינויו עובד פרקליטות וייצג את המדינה בהליכים פליליים ואזרחיים.

  הכיצד ניתן לצפות ממנו ליחס הוגן כלפי אזרח העותר כנגד המדינה או שלוחיה?
  ואם אותו שופט (כאשר כיהן כפרקליט בכיר בפרקליטות) ייצג את המדינה כנגד אותו אזרח, הכיצד יוכל לשבת בדין אם האזרח ישוב ויעתור כנגד המדינה?

  לאור האמור לעיל, אין מנוס מהמסקנה כי הכל אחיזת עיניים - העולם ימשיך לנהוג כמנהגו גם לאחר שינוסחו הקודים האתיים החדשים.

  הדוגמה המוחשית ביותר לעניין זה:

  כל זמן שאליקים רובינשטיין ועדנה ארבל מכהנים כשופטים בבית המשפט העליון אין ולא יהיה כל ערך מעשי לכללי האתיקה לשופטים.

  -------------------------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ
  אין לראות בתגובה זו הבעת דעה של עמותת אומ"ץ אלא את דעתו האישית של המגיב.

  דורון טל  16/09/05 14:08


  כותר הכתבה:  פורומים

  בתגובה ל-בקצב הזה יסגרו את בתי המשפט בארץ

   התגובה: יהיה טוב
  "בקצב הזה יסגרו את בתי המשפט בארץ"... זה רעיון מעניין, אך בהקשר שונה לחלוטין.

  בתי המשפט של הוד מלכותו פעלו בפלסטינה א"י עד 1948. מאז נבנתה אצלנו בהדרגה מערכת משפח שריח באושים נודף מחלקיה. כך לפחות עולה לאחרונה גם לפי פרסומים בתקשורת הגלויה והממוסדת.

  מסיבה זאת בלבד יש טעם לשקול להעביר לאדמת "בריטניה הגדולה" / "הממלכה המאוחדת" שירותים משפטיים ואחרים. יש סיכוי סביר כי שם הפרוטוקולים ישקפו נאמנה את מה שנאמר באולם בית המשפט ויש גם סיכוי כי בעלי המאה לא יכתיבו לשופטים מה להחליט (כפי שמתברר מפרשת סימה-הילה כהן ועוד פרשות מדהימות שטרם נודעו בציבור).

  חבל רק שבוזגלו לא יוכל להרשות לעצמו לוכסוס מעין זה.

  דורון טל  16/09/2005


  כותר הכתבה:  חדש ב- Nfc - פורומים

  התגובה: יישר כח!

  מברך על היוזמה ומקווה להצלחה.

  דורון טל  12/09/2005 14:52:00

  כותר הכתבה:  שופטים לא זקוקים להשכלה רחבה

  התגובה: שופטים צריכים לדעת שיש עליהם בקורת

  אם כל שופט בישראל רשאי לסגור תיק בנימוק סתמי כגון "נחה דעתי" מדוע צריך שתהיה לו השכלה רחבה?

  רק אם ידעו השופטים כי הם חשופים לביקורת עניינית וכי הביקורת הציבורית עליהם יש בה כדי להשפיע על המשך כהונתם הם ישפטו, מטבע הדברים, טוב יותר ובהגינות המתחייבת.

  כיום בית משפט רשאי לזמן מומחים מטעמו כדי לברר סוגיה מסויימת. לכן אין צורך כי השופטים עצמם יהיו מומחים לכל דבר ועניין.

  השופטים צריכים שתהיה להם פתיחות ואמפטיה לכל בעל דין, גם אם הוא לא "מקורב".

  ---------------------------------
  יש לראות כל האמור לעיל בלשון זכר כאילו נאמר גם בלשון נקבה.

  דורון טל  06/09/05 15:38


  כותר הכתבה:  המבקר מועל בתפקידו
 • מאת גדעון לוי, הארץ
  אם גם מבקר המדינה החדש, מיכה לינדנשטראוס, ימעל בתפקידו כפי שעשה המבקר היוצא - אפשר יהיה לסגור את המשרד המיותר הזה. בשביל דו"חות שנקברים לאחר יום ובין כה וכה מתחמקים מעיסוק בעיקר - אין צורך בכל הפולחן הזה, שמשווה למשטר בישראל תדמית נאורה ובפועל רק תורם להעמקת השחיתות והאי-סדרים.

  התגובה: פני המבקר כפני הדור שאותו הוא מבקר

 • דבריו של גדעון לוי "המשרד המיותר ... ... רק תורם להעמקת השחיתות והאי-סדרים" בפתיח של מאמרו נכונים, לצערי הרב.

  ר` דף אינטרנט בו עשיתי שימוש בקריקטורה של בידרמן, שפורסמה בהארץ ב- 15/5/05

  Comptroller.htm

  מבלי להביע דיעה (זו או אחרת) בעניין הסכסוך עם הפלישתים ועם אלו המכנים עצמם פלסטינאים, הרי גם גדעון לוי אינו שונה מפני הדור אותו _הוא_ מבקר.

  אין ספק כי "עניי עירו" (אליבא דלוי) אינם אותם "שועי עולם" שהשלטון הישראלי או האמריקאי חפצים ביקרם.

  כפי שהשלטון בישראל, ברשות הפלסטינית, בארה"ב, בעיראק או בכל מקום אחר מתייחס בצורה לא מאוזנת לרבדים השונים של החברה האנושית כך גם גדעון לוי מעוות את המציאות לצרכיו הוא.

  דורון טל, כרמיאל 04/09/2005 11:26


  כותר הכתבה:  כשלים בהפעלת מזל"טים בעימות נגד הפלשתינים
  מתוך דוח מבקר המדינה (56א')

  התגובה: ישראבלוף - כמה לא מפתיע!

   
 • תירוץ הפרה הקדושה:

  >>> "הוועדה לענייני ... בהתייעצות עם ... החליטה שלא להניח פרק זה במלואו על שולחן הכנסת, ולפרסם רק את עיקרי התקציר ואת עיקרי הסיכום שלו, לשם שמירה על ביטחון המדינה".

 • אין תכנון ואין הגדרת מטרות ברורות:

  >>> "על אף שעברו יותר מ-... שנים וחצי מאז ש...., לא נכתבה ולא הופצה תפיסת הפעלה כוללת של ....."

 • אין הסמכה על-פי דין:

  >>> "[המבצעים] ..... לא הוכשרו לתפקידם."

 • אין הפקת לקחי מכשלים בעבר:

  "למרות ש.... זה כ..[כל וכך] שנים, לא הוסקו מסקנות ולא הופקו לקחים מהפעלתם, שיכולים לשמש בסיס לקבלת החלטות בעתיד."

  סיכום:

 • שורות מעין אלו מופיעות בנוסחים דומים בדוחות רבים מדי של מבקר המדינה והדבר אומר דרשני!

  ------------------------------
  המגיב הוא גימלאי מרפא"ל שחשף שם אי-סדרים חמורים וכיום חבר בהנהלת אומ"ץ

  דורון טל  31/08/05 16:19


 • כותר הכתבה:  הביקורת הפנימית בצה"ל
  מתוך דוח מבקר המדינה (56א')

  התגובה: פעולתך מבורכת אך חסרת תוחלת

  שנים על שנים כתבו מבקרי המדינה לדורותיהם ביקורות נוקבות על מה שנעשה במדינה. חלק מהדוחו"ת תוייק בתהום הנשייה וחלקם הארי נזרק לפחי הזבל במדינה...

  Comptroller.htm

  חבל!

  דורון טל  31/08/05 16:09


  כותר הכתבה:  משפטים - אמנות מדעי העירפול

  התגובה: אני מכיר פסקי דין קצרים להפליא

  שהנוסח השולט בהם

  "נחה דעתי"

  ואין בהם נימוק של ממש.

  הצרה, רוב פסקי הדין הם מהסוג הקצר הזה.

  דורון טל  31/08/05 14:32


  כותר הכתבה:  משפטים - אמנות מדעי העירפול

  התגובה: כדי להיות עו"ד מספיק לקבל רשיון

  אם הגילדה נתנה לך רשיון אתה עו"ד מורשה. זה עדיין לא עושה אותך למשפטן טוב והצלחה בבחינה של הלשכה איננה מהווה לדעתי (המבוססת על נסיונם של אחרים) אידיקציה להבנה במשפטים.

  דורון טל  31/08/05 14:35

  כותר הכתבה:  דיון בהגבלת האנטנות הסלולריות

  התגובה: מדידות עוצמת קרינה אינן מדוייקות

  עמותת אומץ, הפועלת למען מנהל תקין> במדינה, החליטה להצטרף למאבק הציבורי בנושא אנטנות סלולריות, לסייע ולתמוך בקבוצות אזרחים המתארגנות ברחבי הארץ והנאבקות נגד סיכוני קרינה של אנטנות סלולריות. העמותה מתכוונת לפעול בדרכים ציבוריות ומשפטיות על-מנת להביא לצמצום סיכוני הקרינה לאזרחים ובמקביל למנוע הצבת אנטנות באמצעות שימוש באמצעי הטעיה.

  מפגש עם אנשי המשרד לאיכות הסביבה
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  בתאריך 10.8.2005 ההתקיימה פגישה בין נציגי המשרד לאיכות הסביבה (איכ"ס): ד"ר יוסי ענבר - סמנכ"ל בכיר לתעשיות, מר ליאור אלוביץ' - ממונה קרינה בלתי מייננת וגב' מיכל בר-טוב - ראש האגף לחומ"ס לבין נציגי העמותה: העיתונאי אריה אבנרי - יו"ר העמותה, הפיזיקאי דורון טל - חבר הנהלת העמותה, מומחה לאנטנות וקרינה, יועץ הבטחת איכות עמיקם לוין - חבר הנהלת העמותה, מומחה במטרולוגיה (תורת המדידות) והפיזיקאי - נחום שחף שהיה ראש פרויקט לתכנון מסלולי הקרנה לריפוי גידולים.

  בפגישה זו התריעו נציגי אומץ על קיומו של ספק רב לגבי מהימנות ודיוק הבדיקות ומדידות רמות הקרינה הנעשות בידי בודקים הממומנים ישירות ע"י חברות הסלולר ואינם מוסמכים ע"י גורם בלתי תלוי.

  בדיקה מוקדמת עם הרשות הלאומית להסמכת מעבדות
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  עמיקם לוין בדק את הנושא עם ד"ר מנחם מרגליות, ראש תחום בכיר למדידות קרינה במרכז למחקר גרעיני שורק. המסקנות שעלו מהבדיקה הנ"ל הדאיגו גם את יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יורי שטרן. על כן נבדק הנושא עם מר סרגיי יעקובסון - ראש ענף כיול, חשמל ואלקטרוניקה ברשות הלאומית להסמכת מעבדות. התברר כי הגורמים המבצעים מדידות קרינה של מערכות סלולריות טרם הוסמכו כמעבדה בודקת ו/או כמעבדה מכיילת (למכשירים המודדים את עוצמות קרינה), בהתאם לתקן הבינלאומי והלאומי ת"י 17025 ISO/IEC - "דרישות כלליות לגבי כשירותן של מעבדות בדיקה וכיול". טרם הוגדרו שיטות בדיקה, לא ברור כיצד מכויילים המכשירים ולא מבוצע ניטור שוטף, אלא מדידות נקודתיות. על כן, קיים ספק רב אם תוצאות המדידות המורות את עוצמות הקרינה, מתאימות להנחיות ICNIRP ולדרישות הסף הבריאותי והסף הסביבתי שנקבעו ע"י המשרד לאיכות הסביבה. זאת בהנחה כי תנאי הסף המקובלים בטוחים.

  עדויות מבוססות על רמת הסיכונים
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  בדיקת המומחים העלתה כי תנאי הסף שנקבעו אינם בטוחים. מתוך החומר הרב שהובא ע"י נחום שחף עולה כי יש הוכחות לכאורה לנזקים ממשים כולל גידול במקרי הסרטן, הנמצא בקשר עם קרינה של מערכות סלולריות.

  נטל ההוכחה חל על חברות הסלולר
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  עוד טען נחום שחף כי חברות הסלולר הטוענות - "אין הוכחה לנזקים בריאותיים" - מתעלמות מתמ"א 36 הקובע כי היתרי בניה למתקן שידור יינתנו "רק לאחר שהוכח מעבר לכל ספק שאין בהקמתו משום גרימת סיכון כל שהוא לבריאות הציבור". המשמעות ברורה, חובת ההוכחה חלה על חברות הסלולר כתנאי לאישור התקנת אנטנה ולא על הציבור.

  הפרת עקרון האובייקטיביות
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  נציגי אומ"ץ טענו כי בניגוד לחוק הקובע כי "האישורים יינתנו ע"י גוף מקצועי ממלכתי ואובייקטיבי" שכר טירחת מודדי הקרינה משולם ישירות ע"י חברות הסלולר ובכך מופר לכאורה עקרון האובייקטיביות.


  קבוצות אזרחים המעונינות להשתתף בפעילות עמותת אומץ לצמצום נזקי הקרינה מוזמנות לפנות ל-

  עמיקם לוין
  levin_td@netvision.net.il

  דורון טל
  4x4xm@nana.co.il


  דורון טל  30/08/2005 0:40:00

  כותר הכתבה:  סטנדרטים גבוהים למשטרה

  התגובה: סטנדרטים נמוכים של ביקורת

  מוחמד דראושה, שלום!

  לו סדר האירועים היה הפוך (קודם היתה המשטרה מתייחסת "בעדינות" למתנחלים, אוגוסט 2005 ואחר-כך בגסות לפורעים הערבים, אוקטובר 2000) אז אולי היה משהו בדבריך. אבל, כידוע לך זה לא המקרה.

  להלן שלוש נקודות עיקריות המבדילות בין האירועים:

  א. לא התייחסת להבדל המהותי בין התקפה לבין מגננה,
  ב. התעלמת מההבדל המהותי בין גורם הפתעה לבין אירועים צפויים מראש.
  ו-ג. אף כי הזכרת את הפקת הלקחים (מארועי האינתיפאדה) ייחסת אותם לפחד של קציני המשטרה ולא לעצם היותם מוכנים נפשית ופיזית למצבי עימות שונים.

  להלן הרחבת הטיעונים דלעיל:

  א. באוקטובר 2000 מורדים ערבים תקפו והמשטרה הוזעקה להפסיק את המרד לאלתר. לעומת זאת, באוגוסט 2005 המתנחלים פעלו פסיבית כאקט של "התגוננות" כנגד פעולות הממשלה, עמן לא הסכימו. לו לא היו כוחות הביטחון נכנסים לישובים המפונים לא היה מקום כי תושביהם ותומכיהם יפעלו באקט מאחה כלשהו.

  מה יקרה, לדעתך, לו תחליט הממשלה לפנות יישוב ערבי כלשהו וכוחות הביטחון יקראו להוציא את החלטת הממשלה אל הפועל?

  ב. באוקטובר 2000 כוחות המשטרה לא היו ערוכים. כעת כוחות הביטחון נערכו בהתאם לנסיבות. היה מספיק זמן להתארגן ולתרגל מצבים שונים, תוך הפקת לקחים גם מאירועי האינתיפאדה ואפילו השתלחותו הדמונית של ניסו שחם (מכת"ז באם-אמא שלהם).

  ג. אכן, משטרת ישראל הפיקה לקחים מארועי אוקטובר 2000. לו לא הפיקו לקחים הייינו צריכים להיות מודאגים. וכעת אתה "מקווה שלא יכשלו במבחן בערבית" ואמירה זו יותר מאשר מפלילה אותך.

  סיכום:

  תמיד תמכתי וגם כיום אני תומך בעמדות הקוראות להבנה ולשלום. אבל כעת, כאשר אני קורא את מאמרך המשתלח, הגעתי למסקנה הבלתי נמנעת כי חרחור המדון נובע מתוך קולמוסך, הרבה-הרבה מעבר לתסכול. במאמר אחד קטן הפסדת אצלי את כל עולמך. חבל.

  דורון טל

  -----------------------------------
  אין לראות באמור לעיל משום הבעת דיעה פוליטית, בעד או נגד ההינתקות, בעד או נגד טרנספר של ישובים וכיוב'.

  דורון טל  24/08/05


  כותר הכתבה:  השופטת הילה כהן הורשעה בהתנהגות שאינה הולמת שופט

  התגובה: איזה מן עונש זה?

  להעביר את השופטת שסרחה למקום אחר, זה בבחינת גרימת נזק על נזק.

  המשמעות, לאחר שאת ביהמ"ש לעניינים מקומיים הפושעת הזו הרקיבה הגיעה העת להרקיב גם בית משפט נוסף...

  בושה לשופטים אשר מתחת ידם יצאה החלטה אומללה שכזו.

  --------------------------------------
  המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ
  אין לראות בתגובה זו משום הבעת דעה של העמותה


  הערה נוספת:
  כל הכבוד למחלקה ראשונה על פרסום כתבות מסוג זה.
  חבל שאין לכתבה זו פרסום נאות בעמוד הראשון.

  דורון טל  17/08/2005 19:05:00

  כותר הכתבה:  נדחתה ההחלטה להגביל אנטנות הסלולר

  התגובה: הממשלה לא תמלט מאחריות

  עמותת אומץ, הפועלת למען מנהל תקין> במדינה, החליטה לסייע ולתמוך בקבוצות אזרחים המתארגנות ברחבי הארץ והנאבקות נגד סיכוני קרינה של אנטנות סלולריות.

  העמותה מתכוונת לפעול בדרכים ציבוריות ומשפטיות על-מנת להביא לצמצום סיכוני הקרינה לאזרחים ובמקביל למנוע הצבת אנטנות באמצעות שימוש באמצעי הטעיה.

  מפגש עם אנשי המשרד לאיכות הסביבה
  החלטת העמותה באה בעקבות פגישה שהתקיימה בתאריך 10.8.2005, בין נציגי המשרד לאיכות הסביבה (איכ"ס): ד"ר יוסי ענבר - סמנכ"ל בכיר לתעשיות, מר ליאור אלוביץ' - ממונה קרינה בלתי מייננת וגב' מיכל בר-טוב - ראש האגף לחומ"ס לבין נציגי העמותה.

  הודעת אומ"ץ מתפרסמת בדף האינטרנט הבא

  מדידות קרינה מאנטנות סלולריות אינן מדוייקות

  דורון טל  13/08/2005 20:11:00


  כותר הכתבה:  מנכ"לי חברות הסלולר: "יש אנטנות גם מעל ראשינו"
 • Ynet 10/8/05
  עמיקם כהן, מנכ"ל "פרטנר" ויעקב גלברד, מנכ"ל "פלאפון", התארחו היום ב-ynet. הם התייחסו לנושא הצבת אנטנות מול בתיהם, על הסכנה של הדור השלישי לעומת הדור השני, על הסיבות להסתרת האנטנות ועוד. ראיון מצולם ומבחר שאלות ותשובות מהאירוח

  התגובה: 21. מדידות עוצמת הקרינה אינן מדוייקות!

 • עמותת אומ"ץ, הפועלת למען מנהל תקין> במדינה, החליטה לסייע ולתמוך בקבוצות אזרחים המתארגנות ברחבי הארץ והנאבקות נגד סיכוני קרינה של אנטנות סלולריות.

  בפגישה שקיימו נציגי העמותה במשרד לאיכות הסביבה בתאריך 10.8.05 הוצגו נתונים מדאיגים, אשר לא הוכחשו ע"י מומחי המשרד לאיכות הסביבה.

  א. מדידות עוצמת קרינה מאנטנות סלולריות אינן בהכרח מדוייקות.

  ב. קיים ספק לגבי מהימנות בדיקות סכנות הקרינה הנעשות בידי מומחים הממומנים ישירות ע"י חברות הסלולר.

  ג. מתוך החומר הרב שהגיע לידי העמותה עולה כי יש הוכחות לכאורה לנזקים ממשים כולל גידול במקרי הסרטן הנמצא בקשר עם קרינה של מערכות סלולריות.

  קישור להודעת העמותה

  דורון טל, כרמיאל 12/8/2005


  כותר הכתבה:  מדוע לא ייחקרו ראשי יש"ע בגין המרדה

  התגובה: אין זו הבעת דיעה

  מקריאת המאמר ניתו להיגע למסקנה כי יואב יצחק מדווח כאן דיווח עובדתי מבלי להביע דעתו על ההתנקות.

  דורון טל  31/07/2005 22:06:00

  כותר הכתבה:  מדוע לא ייחקרו ראשי יש"ע בגין המרדה

  התגובה: דיה לצרה בשעתה

  עם כל הכבוד (ויש כבוד) אני סבור כי עמדת הפרקליטות נכונה.

  מיותר לפתוח כעת בחקירה על סמך "שמועות".

  א. חקירה ומעצרים יגזלו משאבים של כוחות הביטחון בעת שהם אמורים להתכונן.

  ב. עצירת המטיפים כעת כמוה כשפיכת שמן על המדורה.

  ג. אם וכאשר יהיה נסיון פריצה ממשי ניתן וצריך יהיה לעצור לאלתר את המנסים לפרוץ לגוש קטיף וגם את אלו שהטיפו לדבר עבירה.


  דורון טל  31/07/2005 22:04:00

  כותר הכתבה:  עו"ד ביניש ביצע עבירות מס חמורות
 • מאת: יואב יצחק, מחלקה ראשונה
  רשם העמותות מבסס קביעתו על דוח החוקר המיוחד בפרשת התזמורת הסימפונית
  יוגשו תביעות כספיות נגד המעורבים

  התגובה: "בעלים אכלו בוסר" או בעייה מורכבת?

 • אם זו הנורמה המקובלת (על הציבור ולא על דעתי), אז אין סיבה שכב' השופטת דורית ביניש לא תסבול כמו כל הנשים האחרות. מדוע "תופלה" ביחס לאחרות?

  במקרה דנן יש פן נוסף: אם עוה"ד ביניש יעתור כנגד החלטת רשם העמותות לבג"צ, האם יתכן כאן משפט צדק?

  ----

  גילוי דעת: אין לי שום דבר אישי כנגד כב' השופטת דורית ביניש. נהפוך הוא. אני דווקא זוכר אותה לטובה ביחס לעמיתיה לכס המשפט.
  בניגוד לכב' הנשיא ולכמה שופטים אחרים דורית ביניש איננה "שלפנית".
  היא נוהגת להאזין לצדדים גם לאחר שכבר החליטה באיזה קו היא מעדיפה ללכת וממתנת או מעדנת את החלטותיה.

  דורון טל  27/07/2005 22:47:00


  כותר הכתבה:  עו"ד ביניש ביצע עבירות מס חמורות

  התגובה: בעלים אכלו בוסר

  עד שלא הוכח אחרת אשתו לא היתה שותפה למחדלים או לעבירות שביצע לכאורה. אבל עצם היותה שופטת בכירה יש בכך כדי להכשיל מיצוי הדין כלפיו. הוא אגב טוען כי משום שרעייתו שופטת בכירה נטפלו דווקא אליו.

  אני סבור כי יואב יצחק עשה כאן עבודה מצויינת בעצם החשיפה. כעת צריך לתת לרשויות המדינה לטפל בפרשה ואסור לתת לאף אחד הנחות.


  דורון טל  27/07/2005 22:34:00

  כותר הכתבה:  נפלו ברשת
 • מאת נחמיה שטרסלר, הארץ
  הענקים הללו נראים תמיד חזקים, בלתי פגיעים ויציבים. לכן היתה ההפתעה גדולה כל כך כאשר הרשת הקמעונאית השלישית בגודלה במדינה - קלאבמרקט - קרסה כך לפתע.

  התגובה: תביעה ייצוגית נגד קלאב מרקט

 • עמותת אומץ מוכנה לעתור לבית משפט בשם כל קבוצת אנשים שבידיהם תוי קניה של רשת קלאב מרקט, אשר היו אמורים להיות בתוקף ואשר אינם יכולים לממש אותם כעת בשל קריסת הרשת.

  נא לפנות למשרד עמותת אומ"ץ בדואר אלקטרוני ometz@012.net.il

  בנושא ההודעה נא לרשום:
  תביעה ייצוגית נגד קלאב מרקט

  בגוף ההודעה יש לרשום
  1. פרטי הקבוצה ולצרף שמות האנשים
  2. כתובת של האחראי לקבוצה
  3. מס` טלפון להתקשרות

  בברכה,

  דורון טל
  הנהלת עמותת אומ"ץ

  אומ"ץ

  אומץ - אתר משני

  דורון טל, כרמיאל 17/07/2005 02:29


  כותר הכתבה:   עובדי קלאבמרקט: "חדר מלחמה" לשמירת הזכויות
 • מאת: יואב יצחק, מחלקה ראשונה
  קלאבמרקט נקלעה לחובות בסך 1.4 מילירד ש"ח והיא מצויה בסכנת קריסה העובדים דורשים מהנאמנים להימנע מלשתף פעולה עם הנהלת קלאבמרקט שכשלה דורשים להיות שותפים במו"מ למכירת החברה

  התגובה: תביעה ייצוגית נגד קלאב מרקט

 • עמותת אומץ מוכנה לעתור לבית משפט בשם כל קבוצת אנשים שבידיהם תוי קניה של רשת קלאב מרקט, אשר היו אמורים להיות בתוקף ואשר אינם יכולים לממש אותם כעת בשל קריסת הרשת.

  כל קבוצת אנשים יכולה לפנות למשרד עמותת אומץ בדואר אלקטרוני ometz@012.net.il

  בנושא ההודעה נא לרשום:

  תביעה ייצוגית נגד קלאב מרקט

  בגוף ההודעה יש לרשום

  1. פרטי הקבוצה ולצרף שמות האנשים
  2. כתובת של האחראי לקבוצה
  3. מס' טלפון להתקשרות

  בברכה,

  דורון טל
  הנהלת עמותת אומץ

  דורון טל  17/07/2005 0:14:00

  כותר הכתבה:  עובדי קלאבמרקט: "חדר מלחמה" לשמירת הזכויות

  התגובה: הרמת מסך תתבקש בתביעה ייצוגית

  של כל הצרכנים שנפגעו

  ר' לעיל הודעה נפרדת


  דורון טל  17/07/2005 0:16

  כותר הכתבה:   ביקורת של נשיא ביהמ"ש העליון:
  "חוק רגיל אין לקבל בחיפזון"

  התגובה:  > > > החפוזים של ברק < < <

  רבותיי, ברק עוד "ישלם" על אמרותיו האומלות, המוכיחות שאיננו "נאה מקיים".

  "כבוד הנשיא" אהרן ברק נתן לא אחת החלטות חפוזות בלי שעשה "שעורי בית".

  אם כן, מיהו כי ילין על הנחפזים בכנסת?

  לא זו אף זו, פורסמו בתאריך 12/7 כמה מאמרים המבקרים את התנהלותו של ברק, ב"הארץ" וב"גלובס".

  המאמרים המלמדים כי ברק המליץ על היועצת המשפטית לכנסת, דבר שלא היה ראוי לעשותו.

  ראו באתרים הבאים:

  אפילו הנשיא ברק ממליץ עלי


  האם ראוי שמזוז וברק ימליצו על היועמ"ש הבא לכנסת?


  מאמר בתשלום ב"גלובס"
  דורון טל  12/07/2005 22:50

  כותר הכתבה:  די לשפוט עד גיל 70
 • מאת זאת סגל, הארץ
  כבמטה קסם, בכל פעם שמתקרב מועד פרישתו של נשיא בית המשפט העליון בשל הגיעו לגיל 70, עולה על סדר היום הציבורי הצעה להעלאת גיל הפרישה לשופטים

  התגובה: אי-שוויון בפני החוק

 • כיום יש חוק לכל העם ויש חוק למורמים מעם. הדבר בלתי נסבל לדעתי.

  כל שינוי במצב הקיים עלול (חו"ח) להקשות על הלוליינים והפרשנים המשפטיים להמשיך לפרש את החוק כרצונם.

  הנני מצטרף לקריאתו של זאב סגל לשרת המשפטים, ציפי לבני.

  דורון טל, כרמיאל 29/06/2005 12:14


  כותר הכתבה:  אבירי איכות השלטון?

  התגובה: עדיין לא מאוחר מדי

  מה איכפת לנו אם "הרשעים יעלוזו"?

  הרי ממילא אנחנו יודעים כי "הבית כבר שרוף".

  בדיעבד נוכל להוכיח את טענותינו. ואז גם רשות השידור תהיה שותפה לפארסה (כאילו שהיא לא היתה שותפה לו מזה עידן ועידנים).

  דורון טל  20/06/05 14:56


  כותר הכתבה:  אבירי איכות השלטון?

  התגובה: העמותה למען השלטון לא מגיבה בכתב

  פעם אחת בלבד במשך 6 שנים קבלתי מהעמותה למען איכות השלטון (שם רשום) תגובה בכתב. זה היה כשלש שנים לאחר שהפסקתי חברותי בתנועה משום שהתנועה הנ"ל אכזבה אותי.

  לא פעם התקשרו אלי טלפונית מטעם התנועה. בשנת 1997 קיימתי פגישה עם מי שהיה מנכ"ל התנועה מר אהרון גליל. לצערי שום דבר לא יצא מזה. דרשתי כי ועדת הביקורת של העמותה תבקר לא רק את ענייני הכספים, אלא גם את פעולות העמותה. ככל הנראה זה היה יותר מדי לטעמם.

  מכתבי האחרון לתנועה (מאי 2003) מופיע באתר אינטרנט הגלוי לכל:

  חידוש חברותי בעמותה לאיכות השלטון

  דורון טל  18/06/05 09:38


  כותר הכתבה:  עליון חסר ברק
 • מאת ארי שביט, הארץ
  הסוד הוא כבר סוד גלוי: בספטמבר 2006, כאשר אהרן ברק יסיים את כהונתו המזהירה בעליון, הוא ישאיר אחריו בית משפט עליון אפרורי.

  בתגובה לתגובת שבתאי עזריאל: מאמר תמים ואינו משקף את המציאות

  התגובה: תגובה לשבתאי (7) צ"ל מאמר מיתמם

 • ודי לחכימא

  דורון טל, כרמיאל 16/06/2005 11:17


  כותר הכתבה:  מהמסוק המשטרתי אפשר לראות את עבירת התנועה עוד לפני שהנהג חושב עליה
 • מאת דוד רטנר, הארץ
  מסוק ה"סייפן" ממריא למשימת איתור עברייני תנועה

  התגובה: my hat off

 • יישר כח למשטרת ישראל!!!

  סוף-סוף משטרת ישראל מתחילה לאכוף עבירות תנועה מסוכנות בדרך ראויה לדעתי (ונא לא לחשוד בי כי אני חלק מן המערכת הזאת, ר` הערותיי למטה).

  ---

  תגובתי ל-(1), מושיקו אשר שאל: "אבל למה מי שנתפס צריך לאשר שראה את המסוק?"

  * לדעתי מחובת השוטר להסביר לנהג שנתפס את מהות העבירה. זכותו של כל נהג לדעת כיצד נלכד, כדי שיוכל להחליט אם רצונו להודות באשמה, או להוכיח חפותו במידה והוא כופר באשמה.

  תגובה ל-(2), נהגוס אשר שאל: "לא חבל על כספי משלם המסים. כמב עולה שעת מסוק סייפן?"

  * א. לא כל דבר צריך להימדד רק בכסף. למשל, חיי אדם לא נמדדים רק בכסף!
  ו-ב. אם כבר עוסקים בחישוב כלכלי טהור, לא מספר הדו"חות (המביא "הכנסה" למדינה) צריך לקבוע אלא מה הנזק הממשי שנחסך. את זאת אפשר יהיה לדעת רק לאחר מבחן סטטיסטי של ירידה בתאונות דרכים, לאחר הטמעת שיטות האכיפה החדשות.

  תגובה למשה אשר הלין כי כעת הנהג יצטרך להתסכל לשמים:

  * אתה צודק, משה. זו הנורמה החברתית במדינה שלנו. אבל את הנורמה הזאת צריך לשנות בין היתר על ידי חינוך. ידעו נא כל הנהגים ש"האח הגדול" עינו פקוחה ושהעבירה לא משתלמת ואולי בשל כך ינהגו כמו שצריך, בלי להסתכל לשמים.

  -----

  המגיב הוא:

  דורון טל, כרמיאל 14/06/2005 15:04


  כותר הכתבה:  ביזוי החוק, בגלוי וביודעין
 • מאת יצחק זמיר, הארץ
  חברי ועדת הכנסת ידעו שהם מפירים חוק, ובכל זאת החליטו לא להסיר את חסינות ח"כ גורלובסקי

  בתגובה לתגובת יובל: "לגופו של עניין"

  נניח וכל המגיבים שמגנים את ביהמ"ש העליון בכלל ואת זמיר בפרט צודקים. הנחה מאוד נדיבה, אבל נניח. האם זה אומר שגורלובסקי לא צריך לעמוד לדין על הצבעתו הכפולה?

  התגובה: תשובה ליובל (22) לגופו של עניין

 • א. אני סבור שגורלובסקי צריך לעמוד לדין.

  ב. לו סברו כבוד השופטים בביהמ"ש העליון כמוני שהוא אכן חייב בדין מדוע לא נתנו "צו עשה"?

  לדעתי הם לא עשו זאת מפחד, שמא יפרו את הצו שלהם. וגם בכך הם ביזו את עצמם.

  דורון טל, כרמיאל 05/06/2005 14:30


  כותר הכתבה:  ביזוי החוק, בגלוי וביודעין
 • מאת יצחק זמיר, הארץ
  חברי ועדת הכנסת ידעו שהם מפירים חוק, ובכל זאת החליטו לא להסיר את חסינות ח"כ גורלובסקי

  התגובה: לא נחה דעתי

 • הפוסל במומו פוסל.

  כמי שישב על כס המשפט אמור אתה לדעת כי חבריך נהגו ועודם נוהגים לבזות החוק.

  לכן אל לך להלין דווקא על גורלובסקי ועל חבריו דגי הרקק.

  הדג מסריח מהראש.

  ---

  נ.ב. דווקא אתה זכור לי לטובה. היית בין הבודדים ש"עשו שעורי בית" וקראו את התיק לפני הדיון.

  דורון טל, כרמיאל 05/06/2005 08:52


  כותר הכתבה:   הצעה: איסור מינוי בן זוג של שופט
 • מאת: מיכאל דבורין, מחלקה ראשונה
  הכנסת החליטה ברוב גדול להעביר לוועדת החוקה את הצעתו של חבר הכנסת אליעזר צ'יטה כהן, ממפלגת ישראל ביתנו, לאסור למנות בני זוג של שופטים לבית המשפט; ההצעה מגיעה לאחר ביקורת ציבורית תקיפה שהובעה נגד נוהגם של השופטים לקדם את בני משפחותיהם של חבריהם השופטים רבה מעבר לאחוזם משאל עם

  בתגובה לתגובת "מנפגעות מערכת": לדורון טל,

  הדוגמא השניה שנתת, יש בה ממש: אהרון ברק באמת נגוע לעיתים בהתנהלויות מחשידות. אם כי, לעולם לא תוכל לדעת בוודאות, שהוא אכן דחה את עתירתך בגלל השיקולים האישיים, שציינת. אתה יכול רק לנחש.

  לגבי הדוגמא הראשונה- אליקים רובינשטיין (שמהמעט שהכרתי אותו הרשים אותי כאיש מאד ישר והגון) ואשתו לא היו שופטים באותה עת. אשתו עובדת כבר עשרות שנים בפרקליטות המדינה ואני יודעת שהוא נזהר מאד מכל בדל של עניין, שיכול היה אפילו להשתמע במרומז כמשוא פנים מצידו.

  בכל מקרה, קיימת הנחייה במשרד המשפטים שבעל ואשה לא יעבדו יחד באותו משרד. אני מכירה אישית מקרה אחד, שבו עו"ד עובד המשרד התפטר (באילוץ) לאחר נישואיו לעו"ד אחרת, שעובדת שם.

  הצעת החוק הזו מבורכת. רק חבל, שכמו תמיד היא בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי.

  ובכל מקרה, לא מומלץ לסמוך על הכנסת, המושחתת בעצמה, שתנקה את האורוות המושחתות במדינה.

  לשם כך, יש צורך בלחץ ציבורי עקבי ותקיף.

  התגובה: אליקים/מרים - ניגוד אינטרסים מובהק

 • ראשית תודה על תגובתך.

  שנית, הייתי שמח יותר לו דעתי היתה כדעתך כי אליקים רובינשטיין אדם ישר ללא כל רבב. במקרה שלי יצא לי ללמוד היטב את עובדות המקרה. מרים רובינשטיין היתה אחראית בהגנת עובדי רפא"ל בהליך אזרחי שנהלתי כנגדם בבית משפט. במקביל ביקשתי להגיש נגדם קובלנה פלילית. זאת משום שפרקליטות המדינה (אזרחי) התנגדה לבקשותיי לתשאל ולחקור את הנתבעים. לא לא היו הנתבעים עובדי מדינה לא הייתי זקוק לאישור היועמ"ש לממשלה להגיש קובלנה פלילית כנגדם אבל במקרה זה בשל דרישת החוק הגשתי בקשה ליועמ"ש. כבר מתגובתו הראשונה עולה כי הוא קיבל מידע (לא מדוייק בעליל) על המקרה מרעייתו. אמהם שמה של מרים לא מוזכר במפורש בתגובתו של אליקים אבל לא צריך להיות גאון כדי להבין כי הם יכלו לדבר על כך אפילו בבית או אולי אפילו במיטה...

  מדובר כאן בניגוד אינטרסים מובהק!!!

  דורון טל  04/06/2005 15:17

  כותר הכתבה:   הצעה: איסור מינוי בן זוג של שופט

  התגובה: להלן שני מקרים בהם נתקלתי אישית:

  במאבקי כנגד השחיתות ברפא"ל נקטתי בהליכים משפטיים. תוך כדי ניהול המאבקים המשפטיים נתקלתי בחומה בצורה שנבעה מקשרים משפחתיים של שני בכירים במע' המשפט כדלקמן:

  1. הגעתי לאליקים רובינשטיין עוד כשהיה היועמ"ש לממשלה.

  בתפקידו הנ"ל הוא מנע ממני הגשת קובלנה כנגד עובדי מדינה. כל זאת משום שאשתו ייצגה אותם באותה עת בתביעה אזרחית מקבילה שניהלתי נגדם. הקובלנה נועדה לאפשר לי חקירתם על פי דין, דבר שנמנע ממני לעשותו בהליך אזרחי. הסיפור מסופר בדף האינטרנט הבא:

  הסתייגות בעניין מינוי מר אליקים רובינשטיין לכהונת שופט

  כנגד החלטתו של היועמ"ש (שלא לאפשר לי הגשת קובלנה פלילית כנגד עובדי מדינה בכירים), הגשתי עתירה בתיק בג"ץ 3434/98. מחקתי את עתירתי הנ"ל רק מהטעם המוסבר בדף האינטרנט דלעיל.

  כאמור אליקים רובישנטיין פעל מתוך מניעים זרים רק בשל הקשר שלו עם רעייתו שייצגה את הצג השני.


  2. התוודעתי בעל כורחי לאהרן ברק, כאשר היה ראש ההרכב שדן בתיק בג"ץ 5980/02, אשר הגשתי כנגד ביה"ד הארצי לעבודה.

  אמנם רעיתו, אלישבע ברק, לא ישבה בהרכב שדן בתיק נשוא העתירה,
  אך ברור לי ללא כל צל של ספק כי אהרן ברק החליט לדחות את עתירתי.
  עתירתי נתמכה בהחלטת ביניים של בית הדין האזורי לעבודה בחיפה אשר בדק את כל העובדות לאשורן.
  בית הדין החליט שהוא הפורום הנאות וגם הפורום היחידי שיכול לדון בעניין אותו העלתי.

  אבל אהרן ברק לא היה סבור כך.

  אטען כי אהרן ברק לא רצה לפגוע בתדמיתה של הפרקליטות ושל בית הדין הארצי לעבודה שנהגו בניגוד גמור לדין המחייב אותם.

  אטען כי אהרן ברק התעלם בצורה בוטה מעובדות יסוד של המקרה הספציפי שנתמכו בתצהירים ובהחלטות של בתי משפט קמא בישראל ובחו"ל (בימ"ש מנהלי של רשות ההגירה שמחק עתירתי שם ובכך אפשר לי עקרונית המשך הליכים במקום אחר, כגון בישראל).

  אטען כי אהרן ברק העדיף את השקרים שאמרה עורכת דין של המשיבים באולם ביהמ"ש העליון, ללא תצהיר תומך ובניגוד להחלטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה שדן לגופו של עניין והגיע למסקנה שטענותיי אמת ושבית דין לעבודה בישראל הוא הוא הפרות הנאות והיחידי לניהול המשפט.

  אטען כי אהרן ברק סרב לדון בטענה עקרונית שנטענתי כי אסור לבית דין הארצי לפסוק על סמך אמירות שלא נתמכו בתצהיר ולא נבדקו על ידו.

  אטען כי כל זאת עשה אהרן ברק בשל קשריו המשפחתיים עם רעייתו, אלישבע, אשר כיהנה אותה את כסגניתו של סטיב אדלר אשר נתן את ההחלטה השגוייה בענייני. בעתירתי טענתי וני ממשיך לטעון כי החלטת בית הדין הארצי לעבודה היתה שגוייה הן מבחינת עובדות המקרה שלא נבחנו כלל והן בהתעלמו מסדר הדין המחייב אותו. ההחלטה היתה נגועה במניעים זרים.

  לסיכום, במהלך מאבק משפטי בודד נתקל אדם מן השורה בשני בני זוג, אשר מפאת היותם בני זוג שייצגו אינטרסים מנוגדים עיוותו את הדין בצורה חריגה ובוטה.

  המקרה הנ"ל הוא דוגמא מצויינת מדוע יש לקבל את הצעת החוק הנוכחית של צ'יטה.

  יישר כח לצ'יטה!!!

  דורון טל  03/06/2005 21:06

  כותר הכתבה:  בנחישות
 • הארץ, מאמר מערכת
  אם יש דבר אחד שמשותף לכל הרמטכ"לים של שנות הכיבוש, הרי זה יחסם החם והסלחני למתנחלים פורעי חוק.

  התגובה: מעבירים את האחריות לש"ג

 • מקור הבעייה נעוץ בדור של מייסדי המדינה וממשיכיהם, אשר לא השכילו או לא רצו ללכת על קו ברור.

  מחד גיסא ניסו לבנות כאן בית לאומי לעם היהודי במדינה שצביונה יהודי ועם גבולות כמה שיותר רחבים או בטוחים (אם תרצו). מאידך גיסא רצו שהיא תהיה גם דמוקרטית, גם נאורה וגם מדינת _כל_ אזרחיה.

  ואולם כידוע המציאות היא למעלה מכל דמיון. במציאות זה פשוט לא עובד!

  האם שכחתם כי היה זה פרס אשר תמך בהקמת סבסטיה על אפו וחמתו של רבין?

  מה אתם רוצים משרון שמשנתו המדינית היתה קצת יותר "ימנית". מה גם ששרון (חרף הדברים החיוביים שעשה בימי חלדו) הוא קרימינל "שקיבל רשיון" לעשות ככל העולה על רוחו?

  מספיק עם הצביעות. הדג מסריח מהראש.

  דורון טל, כרמיאל 4/6/2005 13:52


  כותר הכתבה:   הצעה: איסור מינוי בן זוג של שופט

  התגובה: האסוציאציה עם צ'אוצ'סקו טובה

  אפילו שהיא קצת מוגזמת.

  תודה למונטסקייה.

  אגב, הגיע הזמן שתזדהה בשמך האמיתי.

  דורון טל  03/06/2005 20:35

  כותר הכתבה:   הצעה: איסור מינוי בן זוג של שופט

  התגובה: חברים, נא לא להסחף לאמוציות...

  כי מספיק להצמד לעובדות שאין עלהן עוררין.

  מעללי הפריץ מסופרים בחלקם
  בדף האינטרנט הבא

  אם בארזים נפלה השלהבת?

  דורון טל  03/06/2005 20:32

  כותר הכתבה:   הצעה: איסור מינוי בן זוג של שופט

  התגובה: אני תומך גם בהצעתו של שבתאי

  יישר כח לצ'יטה!!!
  ---------------------------
  המגיב חבר הנהלת עמותת אומץ.
  אין לראות הודעה זו כהסכמה של כלל חברי הנהלת העמותה, אלא דעתו האישית של המגיב.

  דורון טל  03/06/2005 20:29

  כותר הכתבה:   אומץ דורשת: להשעות את הרב מצגר מתפקידיו כדיין לאור ההחלטה לחקור אותו

  התגובה: הוגשה עתירה לבג"ץ ע"י עמותת אומץ

  העתירה הוגשה בתאריך 25/05/05
  וממתינה להחלטה ראשונית של ביהמ"ש

  תוכן העתירה יפורסם באתר (הוסר)

  ר' דיווח ב"הארץ" על תגובת הרב יונה מצגר

  דיווח בהארץ  דורון טל טירקל דורון טל טירקל   27/05/2005 22:30

  כותר הכתבה:   פרקליט המדינה התיר חקירת הרב מצגר בחשד שקיבל טובות הנאה

  התגובה: כעת משהוגשה עתירה לבג"צ כנגד מצגר

  נראה כיצד יתייחס ביהמ"ש העליון לסוגיה

  דורון טל  27/05/2005 21:49

  כותר הכתבה:   הנשיא ברק: לא אישרתי מינויים בלא מכרזים

  התגובה: אהרן ברק הפסיק להפתיע אותי

  שום דבר אצל אהרן ברק כבר לא יפתיע אותי

  Barak.htm

  דורון טל  19/05/2005 15:12


  כותר הכתבה:  לא למהר להרים כוסית
 • מאת חיים יבין, הארץ
  "בראל לא היה אויב, אלא סימפטום, סימפטום רע מאוד למה שרודף אותנו ברשות מאז כינונה: הפוליטיזציה."

  התגובה: חיים, יישר כח! (לת)

 • דורון טל, כרמיאל 02/05/2005 19:09


  כותר הכתבה:   מהיום: יהיה פיקוח על העבודה בלייזר

  התגובה: אבל במשטרת ישראל התחום נותר פרוץ

  משטרת ישראל ממשיכה להפעיל ממל"ז (מד מהירות לייזר) למעלה מ-10 שנים ללא כל התחשבות וללא כל התייחסות עניינית לסיכונים הפוטנציאליים הגלומים בהפעלתו.

  דורון טל  02/04/2005 12:42

  כותר הכתבה:  מוזיאון מורשת הציבור במשפט

  התגובה: אותי שום דבר לא מפתיע

  במערכת המשפט הישראלית.

  השאלה מה אנו יכולים לעשות (אם בכלל יכולים) לשפר את המצב.

  דורון טל  23/03/05 12:14


  כותר הכתבה:   ראש לשכת עורכי הדין מאיים לנקוט צעדים משפטיים נגד השופטים

  התגובה: זה העוקץ

  אם ימצא שופט שיפסוק כי השביתה היא כנגד הנורמות המקובלות בעולם המשפט, אזי אוי לאותה בושה.

  ואם שופט אשר ישב בדין יקבע כי השביתה של השופטים מתיישבת עם חובותיהם המעוגנים בחוק, יהא עליו/עליה לנמק החלטתו.

  בכל מקרה צפוי לנו קיץ מעניין...

  דורון טל  06/03/2005 12:08

  כותר הכתבה:   בג"צ ידון בעתירה תקדימית: להתיר עיון בתיק חקירה שנסגר מחוסר ראיות

  התגובה: פריצי, בהצלחה!!!


  דורון טל  20/02/2005 19:33

  כותר הכתבה:   אומץ דורשת: להשעות את הרב מצגר מתפקידיו כדיין לאור ההחלטה לחקור אותו

  התגובה: היום נתבשרנו שיוגש נגדו כתב אישום


  דורון טל  17/02/2005 21:39

  כותר הכתבה:  אשקרופט תוקף:
  "שופטים מאיימים בהחלטותיהם על הביטחון הלאומי"

  התגובה: הבעייה יותר עמוקה

  החוק האמריקני לזמן שלום איננו מתיר אף לא לנשיא כל סמכות "להחזיק חשודים בפעילות טרוריסטית והמסווגים כאוייב ללא גישה לעורכי דין וללא זכות ערעור על עצם מעצרם." זו הדיכוטומיה המובנית בין חוקים לזמן שלום לבין חוקים לזמן מלחמה. הדילמה מתעוררת אצל מי שנמצא במצב לא מוגדר - לא שלום ולא מלחמה. והמבין יבין.

  דורון טל  14/11/2004 11:34:00

  כותר הכתבה:  הסכנה שבוויטמין E

  התגובה: היכן קבוצת הביקורת?

  במאמר מזכירה הכותבת,
  "עורכי המחקר הנוכחי ציינו כי
  מאחר ורוב האנשים שלקחו חלק במחקר
  היו בגילאים 60 ויותר
  וסבלו ממצבים כמו מחלות לב,
  הממצאים אינם נכונים
  אולי לגבי צעירים בריאים."

  על כך אגיב: סביר להניח כי רוב האנשים שלקחו ויטמין E היו דווקא אלו שסבלו בעבר ממחלות וניסו לשפר ע"י צריכת הויטמין את בריאותם.

  ה"מחקר" הנ"ל (לפחות עפ"י הדיווח הזה) אין לו כל ביסוס מדעי לפי שיטות מדעיות מקובלות והוא (ככל הנראה) נועד לזרוע בהלה בקרב הציבור.

  יחד עם זאת, כעקרון מנחה, לא מומלץ להפריז בצריכה קבועה של תוספי תזונה המגדילים באופן משמעותי חשיפה לויטמינים או מינרלים מסוימים, שכן עלול הדבר לגרום לחוסר איזון בגוף.

  כל שינוי בהרגלי אכילה חייב להיות מלווה בבדיקה השוואתית מקצועית של מצב ה"מטופל" לפני ואחרי.

  דורון טל  12/11/2004 9:28:00

  כותר הכתבה:  אחרי שנה: בג"צ הורה לשדר הפרסומת ל"מג'יק נודלס"

  התגובה: פס"ד שגוי וחסר רגישות

  בפסק הדין יש סתירות בין הקביעות השונות של נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק.

  אביא רק סתירה אחת לדוגמא:

  מחד גיסא גורס ביהמ"ש כי "ניתן גם 'לדלג' לערוץ חלופי" ומאידך גיסא הוא גורס כי "קהל שבוי הצופה בתוכנית מסוימת ונאלץ להיחשף שלא מבחירתו גם לפרסומות המפלחות...".

  אז אני שואל אותך אהרונצ'יק,
  אתה מזפזפ הלאה?
  או, לחילופין,
  נאלץ לראות שלא מבחירתך את הפרסומת המגעילה?
  או, לחילופי חילופין,
  אין לך האומץ להודות שאתה דווקא בעד "תאילנדית חמה"...?

  בכל מקרה יש, לדעתי, להוקיע את החלטת בג"צ בתיק 226/04.

  הגם שאינני תאילנדי אני רואה עצמי כנפגע מהפרסומת הברוטלית ולכן נמנע מלרכוש כל מוצר המשווק ע"י החברה נטו מ.ע. סחר מזון בע"מ.

  ולו הייתי תאילנדי, הייתי שוקל גם הגשת עתירה באמצעות הגופים המשפטיים של האו"ם שיחליטו החלטה עקרונית כי שופטי ביהמ"ש העליון בישראל הם לא רק חסרי רגישות אלא גם גזעניים.

  דורון טל  02/09/2004 15:46:00

  כותר הכתבה:  ערן שנדר: נילחם בשחיתות השלטונית ובפשיעה המאורגנת
  שנדר נ. מזרחי >> מזרחי נ. שנדר
  ראו היום ב"הארץ" מהדורה מודפסת עמוד א6
  וכמובן גם באינטרנט

  ניצב מזרחי: "התלונה שהוגשה נגד שנדר לא טופלה כהלכה"

  הכתב יובל יועז מדווח כי התלונה נגד ערן שנדר תונח על שולחנו של ניצב מזרחי, כן זה שנחקר בידי שנדר לפני שנתיים!

  עם כל הכבוד, זה לא ראוי שמי שנחקר יהפך להיות החוקר, אלא אם כן אתם אוהבים סרטי "שוטרים וגנבים" בשחור לבן.

  אין בתגובתי זו משום הבעת עמדה לגבי אמינותם או יושרם של שנדר או מזרחי.
  אינני יודע את פרטי המקרים לאשורם. ככל כנראה לעולם לא נדע מה האמת לאמיתה.

  השורה התחתונה:

  "השיטה" פסולה!
  עד שלא "נחנך את הדור" אין כל סיכוי להציל את המדינה!
  ________________________________

  המגיב הוא חבר פעיל בעמותת אומץ החדשה

  דורון טל  03/08/2004 16:01

  כותר הכתבה:  ראש לשכת עורכי הדין עורר את חמתם של חברי הכנסת

  התגובה: לא עברין ואפילו לא ח"כ... ובכל זאת

  אינני מסכים לאמירה הגורפת המיוחסת בכתבה דלעיל לעו"ד שלמה כהן:

  שופטי ישראל הם לא הדבק המלכד את החברה הישראלית השסועה.

  רבים משופטי ישראל משתדלים בכל מאודם למלא את תפקידם הקשה, בתנאים קשים ביותר ותחת התקפות. ואולם לא כל ההתקפות על שופטים *מסויימים* הן "חסרות יסוד".

  אכן, יש גם התקפות חסרות שחר הבאות מחוגים פוליטיים שונים, מחוגים עבריינים ומאחרים, שדעתם אינה נוחה מפעולות שונות של השופטים, אבל אלו לא העיקר.

  הם נשמעים ברמה רק משום שיש להם הרבה יותר אמצעים.

  בכל מקרה, כל ההתקפות כולן מצביעות עובדתית על התדרדרות מע' המשפט, במקביל להתדרדרות שאר המערכות בישראל .

  __________________________________
  המגיב הוא חבר פעיל בעמותת אומץ
  אין בתגובה זו משום הבעת עמדה של כלל חברי העמותה

  דורון טל  28/07/2004 15:04:00

  כותר הכתבה: ישראל דוחה החלטת בית הדין בהאג: "נמשיך בבניית הגדר"

  התגובה: אין חדש תחת השמש

  נכון:
  כך לא בונים חומה וכך גם לא מנהלים מאבק משפטי!

  לא נכון:
  המשך גאולת אדמות ארץ-ישראל הייתה שווה לפחות את ההוצאה הכספית.

  מסקנה: מי שיצחק אחרון הוא הצוחק.

  מקורות: התנ"ך, ספרי עזרא ונחמיה

  ר' ספר עזרא פרק ד

  ד
  וַיְהִי, עַם-הָאָרֶץ--מְרַפִּים, יְדֵי עַם-יְהוּדָה;
  ומבלהים (וּמְבַהֲלִים) אוֹתָם, לִבְנוֹת.

  ה
  וְסֹכְרִים עֲלֵיהֶם יוֹעֲצִים, לְהָפֵר עֲצָתָם--כָּל-יְמֵי, כּוֹרֶשׁ מֶלֶךְ פָּרַס, וְעַד-מַלְכוּת, דָּרְיָוֶשׁ מֶלֶךְ-פָּרָס.

  ו
  וּבְמַלְכוּת, אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ, בִּתְחִלַּת, מַלְכוּתוֹ--כָּתְבוּ שִׂטְנָה, עַל-יֹשְׁבֵי יְהוּדָה וִירוּשָׁלִָם.

  ר' ספר נחמיה פרק ד

  א
  וַיְהִי כַאֲשֶׁר שָׁמַע סַנְבַלַּט וְטוֹבִיָּה וְהָעַרְבִים וְהָעַמֹּנִים וְהָאַשְׁדּוֹדִים, כִּי-עָלְתָה אֲרוּכָה לְחֹמוֹת יְרוּשָׁלִַם--כִּי-הֵחֵלּוּ הַפְּרֻצִים, לְהִסָּתֵם; וַיִּחַר לָהֶם, מְאֹד.
  ב
  וַיִּקְשְׁרוּ כֻלָּם יַחְדָּו, לָבוֹא לְהִלָּחֵם בִּירוּשָׁלִָם, וְלַעֲשׂוֹת לוֹ, תּוֹעָה.

  דורון טל  11/07/2004 15:24:00

  כותר הכתבה: מזוז יעביר לשופטים גם את דוח ארבל שבו המליצה לסגור תיק שרון

  התגובה: מה עם זכות הציבור לדעת?

  בהחלטתם האחרונה הדגישו שופטי ביהמ"ש העליון כי יש לחשוף את החומר בפניהם, לצורך "קיום אמון הציבור בפסיקתם".

  ברוח "משפט שלמה" -
  אם ימשיכו השופטים לסייע לפרקליטות בהסתרת המידע המלא, גם לי לא יהיה כל אמון בפסיקתם.

  דורון טל  09/07/2004 23:03:00

  כותר הכתבה: בג"צ: להסדיר בחקיקה עניין האנטנות הסלולריות בריכוזי אוכלוסיה

  התגובה: הנזק מהמכשיר הנייד גדול יותר

  כל העתירות הללו אין בהם ממש, אם הטענה העיקרית היא שאנטנות-הממסרים גורמות לנזק קרינתי ישיר.

  הסבר:

  כאשר אתם מצמידים את המכשיר הנייד שלכם לאוזן, הוא מקרין לתוך מוחכם עוצמה בשיעור העולה עשרות מונים ביחס לקרינת האנטנות המותקנות על העמודים.

  כדי להגיע לרמת הקרינה הנפלטת מטלפון סלולרי נייד, אפשר להתקרב לאנטנות הגדולות למרחק הגדול פי 15 בערך ביחס למרחק שבו אתם מצמידים את המכשיר האישי שלכם לאוזן.

  סיכום:

  אם קיים נזק הרי שהוא נזק עקיף.

  עצם הקמת הרשת הסלולרית והשימוש בה עלול לגרום נזק (קרינתי) למשתמשים עצמם.
  שלא לדבר על השחתת המידות שכבר נגרמה לחברה שלנו, כתוצאה של השימוש במכשירי הטל' הניידים.

  דורון טל  05/07/2004 23:22:00

  כותר הכתבה: עמותת אומץ: להפריד סמכויות היועמ"ש ופרקליטת המדינה

  התגובה: עמותת אומ"ץ פועלת באומץ

  ולא על בסיס של אינטרסים אישיים,
  או פוליטיים.

  למרות חילוקי הדעות בין נחום שחף לביני (בעיקר בעניינים פוליטיים), אין לנו כל קושי להיות חברים באותה עמותה, אשר חרטה על דגלה ביעור השחיתות במוסדות השלטון, כולל "קודש הקודשים" (כדברי כב' נשיא המדינה, קצב) - הפרקליטות ומע' בתי המשפט.

  חברי אומ"ץ אינם חוששים לצאת תיגר כנגד כב' נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, אם וכאשר הוא נוטל לעצמו סמכויות לא לו, או אם וכאשר הוא מחליט החלטות אשר ריח באושים של אינטרסים אישיים עולה מהן.

  באותה מידה נפרגן לכל אדם שיעשה מעשה ראוי, גם אם כעסנו עליו קודם לכן בשל מחדל כלשהו שעשה.

  כל מעשה וכל רעיון נדון לגופו של עניין.

  חברי אומ"ץ מאוחדים ברצונם לשפר את איכות החיים במדינת ישראל.


  דורון טל  30/06/2004 17:15:00

  כותר הכתבה: עבר בקריאה ראשונה הצ"ח למניעת זיהום הים

  התגובה: שאלה מצויינת

  1. יש זוהמה המהלכת על שתיים ברחובותינו.

  2. יש זוהמה היושבת דרך קבע במשרדי השלטון (גורמי שלטון שאינם מתחלפים).

  ו-3. יש זוהמה שאנו מאפשרים לה להתחלף מעת לעת, לתת החלטות בשרירות לב ולנהל את חיינו.

  מתי ננקה את הזוהמה שבספרור 2 (במיוחד במשרדי פרקליטות המדינה ואלו המזהמים את כס בתי-המשפט)?


  דורון טל  30/06/2004 15:24

  כותר הכתבה: הנשיא ברק: ספק אם בסמכותנו לדון בשאלה; ההרכב כנראה יורחב

  התגובה: הכל פוליטיקה

  גם שופטי בית המשפט העליון מחליטים מה שמחליטים בהשפעת אינטרסים אישיים שלהם.

  ברק מצוטט בכתבה כאומר:

  "יש הרבה טעויות בחקיקה
  ולא כל טעות בית המשפט יכול לתקן."

  ברק צודק וטועה במשפט האחד הזה.

  הטענה הנכונה של ברק:
  יש הרבה טעויות בחקיקה.

  הטעות שלו:
  לבית המשפט אסור לתקן שום טעות שבחוק!
  על ביהמ"ש להבהיר למחוקק במידה ויש טעות, לקונה, או סתירה - מה הבעייה?

  מסיבה זו (בית המשפט צריך לדון במהות הטעות שבחוק) יש לדון בעתירה. אך בדיון זה ייגמר תפקידו של בית המשפט,
  עם כל הכבוד.

  ר"ל, אם בית המשפט יחליט שהוא דוחה את העתירה מחוסר סמכותו לדון בה, זה סימן שביהמ"ש בורח מאחריותו להבהיר, מה הטעון תיקון.

  ואם בית המשפט יחליט לדון לגופו של עניין - משמע יקבע בפועל מתי מועד הבחירות, אזי זו רמיסה גסה של סמכויות הרשות המחוקקת.


  דורון טל  30/06/2004 15:02

  כותר הכתבה: ארבל ייחסה בטעות את פרויקט קרקעות בן-שמן לאפל-שרון

  התגובה: לדורון טל הנכבד

  שמך כמעט כמו מטפורה אלגורית לשם יואב יצחק.משום שבתחושתי אני כרגע עונה לכתב עצמו.
  נכון שבעמדתי יש סתירה במגמת המטרה הסופית.
  נכון גם שלא נכנסתי לעומקן של הכתבות בסוגיית ארבל ולא עמדיתי מספיק על מהותן.
  אינני משפטנית,ויתכן ויש דברים או היבטים שאינני קולטת במישור הראשוני.
  אינטואטיבית זו יכולת הבנתי כרגע.יכולת המשקפת אדם מן השורה.
  מאידך, מקבלת את הערתך ואנסה בזמן הקרוב להעמיק יותר בנושא.
  והיה ותשכון עלי השכינה שתשנה את עמדותיי אבטא זאת בהמשך...
  מברברה  26/06/2004 20:29
     
  כותר הכתבה: ארבל ייחסה בטעות את פרויקט קרקעות בן-שמן לאפל-שרון

  התגובה: _הטעות_של_ברברה_

  א. נכון ברברה, קורה שטועים.
  וגם נכון שרק מי שלא עושה, לא טועה.

  אבל, ברברה יקרה, אם תקראי היטב את החלטתו של כב' היועמ"ש מני מזוז,
  אם תקראי את פרשנותם של טובי המשפטנים בישראל הכותבים בעיתונות
  וכמו-כן אם תקראי את כל המאמרים והכתבות של מר יואב יצחק, תגלי עד מהרה שלגב' ארבל הייתה מטרה והיא (ארבל) הייתה מוכנה לשם השגת המטרה הזאת לעוות את המציאות!

  ב. גם אני סבור שיש למר יואב יצחק אובססיה.

  זו האובססיה שנועדה בראש וראשונה לקעקע את "השיטה" הנפסדת.

  המעשים הנלוזים של גב' ארבל הם רק חלק מסממניה של "השיטה".

  כל הכבוד למר יואב יצחק שלא נס ליחו.

  הערה: אולי למר יואב יצחק יש כוונות נוספות באג'נדה הפרטית שלו.

  אז מה? לך אין כוונות?

  את בעצמך מודה שאת "מצפה שהנושא של ארבל ירד מסדר היום הציבורי."

  מדוע את מגינה בחירוף נפש על ארבל בלי שאת יודעת את כל העובדות הרלוונטיות?

  אם נכונה הטענה שיש כאן "שיטה" נפסדת, אסור לנו להוריד מסדר היום את פרשת ארבל.

  דווקא משום שמדינת ישראל עומדת כיום בפני אחד המהלכים החשובים בתולדותיה -
  מהלך שיכונן את המשך קיומה וקשריה הבינלאומיים עם שאר העולם בכלל ושכניה בפרט.

  דווקא לכן שומה עלינו לא להרפות!

  טאטוא מתחת לשטיח של העובדות בפרשיות מעין זו, רק יחזק את "השיטה" הנפסדת" הנהוגה בפרקליטות המדינה ובבתי-המשפט אשר הפכו, לצערי, ל"בתי-משפח".

  ויסלחו לי כב' השופטים הטובים והישרים.

  עדיין רבים הם אלו שטרם התקלקלו.

  הבעייה שלנו היא עם "התפוחים הרקובים" העומדים (בשלב זה) בצמרת השלטון המשפטי - הם, הם המושחתים.

  וזאת אני אומר בצער רב.

  אני מכבד את העקרון שיש לקיים שלטון חוק.

  אני דורש שהחוק יהיה שווה לכל ואני דורש שאמות המידה בלשונו של החוק וברוח החוק ינחו את כב' השר לפיד, את נשיא ביהמ"ש העליון, אהרון ברק ואת כל מי שסר למרותם.

  דורון טל  26/06/2004 16:26

  כותר הכתבה: ארבל ייחסה בטעות את פרויקט קרקעות בן-שמן לאפל-שרון

  התגובה: כמו יד לכפפה

  בידי הוכחות לטענה כי כב' נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, לא קרא חומר ביותר מתיק אחד, כאשר היה ראש ההרכב שישב בדין.

  ואם ברק נהג כך (לפחות בעבר) מדוע שהוא לא יקבל למועדון המשפח את (מי שהינה כיום כב' הש') עדנה ארבל?

  _________________________________


  הערה: אם כב' השופט אהרון ברק תמיד קורא את כל החומר המוגש לו כדין לצורך מתן פסק דין, אזי המסקנה המתבקשת ממספר לא מבוטל של פסקי דין שנתן:

  אהרון ברק נוהג לבחור מתוך החומר שלפניו רק מה שנח לו.

  ואם כך הוא עושה, הרי שאין מנוס כי "השיטה" שלו היתה ועודנה,
  להחליט לפי רצון השליט.

  וזו כמובן גם "השיטה" של רבים מהעוסקים במלאכת השחיטה
  וזו גם "השיטה" בה נקטה כב' השוחטת החדשה.

  דורון טל  26/06/2004 14:13

  כותר הכתבה: בג"צ דחה העתירות נגד פיטורי אלון וליברמן

  התגובה: תגובה ליגאל

  תהליך פיטורי השרים נעשה כאילו בחופזה, בדומה למחטפים בהצבעות הכנסת הנעשות לעתים במפתיע כדי להשיג רוב מלאכותי לעניין מסויים.

  שרון ידע מראש על תוכניתו העקרונית ל"התנתקות" והוא גם ידע מראש כי השרים אותם פיטר כעת לא יסכימו עמו על מהלך היציאה מהשטחים. לכן תהליך צירופם לממשלה לא היה ראוי מלכתחילה.

  ר"ל - מרגע ששרון צרף את שרי הימין, השתמע הדבר כאיתות לעם ולעולם כולו כי שרון מתחשב גם בדעתם שלא ליסוג משטח שבו גרים חיים ופועלים יהודים ואם תהיה נסיגה הרי שיש לבצעה תוך מו"מ עם היריב - מו"מ שיש בו כדי לתת למדינת ישראל יתרון משמעותי.

  אני סבור שהליך הפיטורין היה גם מבזה, משום ששרון ניצל לרעה את סוף השבוע וכידוע ימי מנוחה אינם נכללים במניין הימים או השעות למסירת מכתב רשמי.

  גם שרי הימין לא נהגו בצורה ראויה, משום שהם ידעו שהכל משחק מכור מראש.

  ויש הסוברים כי השרים המפוטרים ביזו את עצמם בכך שלא התפטרו מרצונם בטרם "נאלץ" שרון לפטר אותם.


  דורון טל  23/06/2004 13:26

  כותר הכתבה: בג"צ דחה העתירות נגד פיטורי אלון וליברמן

  התגובה: ההחלטה פה אחד איננה מפתיעה

  אולי הנימוקים של השופטים יפתיעו.
  _____________________________________

  מבחינת החוק היבש שרון רשאי היה לפטר את השרים ואין בפיטוריהם חוסר סבירות קיצוני. לכן בג"צ לא יתערב במקרה כזה.

  זכותו של ראש ממשלה לשנות את הרכב הממשלה, כדי לאפשר לו להוציא לפועל את המדיניות עליה הצהיר זה מכבר.

  נראה לי כי בנסיבות העניין שרון פעל בדרך שאיננה ראוייה ואפילו מבזה.

  -------------------------------------
  אין באמור לעיל משום הבעת עמדה פוליטית (זו או אחרת) לגבי תכניתו הפוליטית של שרון.

  דורון טל  22/06/2004 20:03:00

  כותר הכתבה: ראש לשכת עוה"ד: החלטתו של מזוז תביא להשחתה במידות הציבוריות
 • מאת: נועם שרביט, מחלקה ראשונה
  ד"ר שלמה כהן: "אנשי הפרקליטות הם הבלם שעוצר את ישראל מפני מדרון חלקלק שסופו עולם שלישי"; האופוזיציה בלשכה: כהן הביע את דעתו האישית, דבריו "משקפים, כרגיל, את עמדותיו הפוליטיות הרדיקליות הנטועות בשמאל האנטי ציוני"

  התגובה: השורה התחתונה

 • פרופ' קורינאלדי הפנה אותנו להתנהגותו המוזרה של היועמ"ש לממשלה.

  גם אם החוק איננו מחייב את היועץ לשתוק מרגע שחתם על החלטתו וזו פורסמה, הרי שמהבחינה הציבורית התנצלותו בדיעבד ומחול השדים שנוצר בעקבות החלטתו מלמדים כי הוא איננו שלם עם מה שעשה.
  ככל הנראה מאן דהוא כיפף אותו בניגוד לרצונו.

  אין בתגובתי משום הבעת עמדה על מהות ההחלטה במקרה פרטי זה.
  -----------------------------------
  המגיב הוא חבר ופעיל בעמותת אומץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק משפטי וחברתי

  דורון טל  21/06/2004 9:14:00

  כותר הכתבה: עמותת אומ"ץ: להקים "מחלקה לחקירות פרקליטים"

  התגובה: ניגוד עניינים מובנה

  המבנה הנוכחי של פרקליטות המדינה לקוי מיסודו.

  מחד גיסא קיים בפרקליטות מוסד תביעה שתפקידו להגיש כתבי אישום כנגד (כל) מי שעבר (לכאורה) על החוק.

  ומאידך גיסא קיימת באותו גוף עצמו סניגוריה מובניית לכל פעולות השלטון.

  היועץ המשפטי לממשלה אמור לשמש כיועץ לממשלה ומחובתו להגן על כל פעולות הממשלה.

  וזאת כפי שכל פרקליט הנוטל על עצמו הגנת נאשם אינו צפוי לעשות מעשה שיש בו כדי לפגוע בשולחו.

  דע עקא, כיום הסניגור של ראש הממשלה (ושל כל עובדי המדינה) הוא גם זה שקובע בסופו של דבר אם יוגש כתב אישום, ואם לאו.

  הדיכוטומיה הנ"ל היא הגורם העיקרי למצב הבלתי נסבל של מאבקי הכח בתוך המוסד הזה המכונה ע"י כב' נשיא המדינה (קצב) "קודש הקודשים".

  בנוסף יש כמובן מאבקים פוליטיים הקיימים בכל חברה וכמובן גם בחברה מתוקנת.

  לדעתי יש מקום לבחון הפרדת הפרקליטות התובעת מהפרקליטות המייעצת לממשלה והמגינה על עובדי מדינה
  ובמקביל לביחנה זו לקדם את הצעת החוק המוזכרת בכתבה.

  ----------------------------------------------------------------------------

  המגיב חבר ופעיל בעמותת אומץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק משפטי וחברתי.

  תגובה זו מביעה את דעתו הפרטית של המגיב ואין היא מייצגת את דעת כלל חברי העמותה.

  דורון טל  20/06/2004 21:56

  כותר הכתבה: עמותת אומ"ץ: להקים "מחלקה לחקירות פרקליטים"

  התגובה: מר שאבי, אנא הבהר דבריך

  מניין לך שמר אבנרי נרתם למרכבה של הנמרודים?


  דורון טל  20/06/2004 20:48:00

  כותר הכתבה: שריד וכבל עתרו נגד החלטת מזוז; מיכאל איתן: לדכא המרד בפרקליטות

  התגובה: רק בישראל ח"כ עותר במקום לחוקק

  חברי הכנסת הנכבדים (שריד וכבל) מתעלמים מהבעייה האמיתית.

  המבנה הנוכחי של פרקליטות המדינה לקוי מיסודו, משום שיש בפרקליטות ובחוקים הקשורים להקמתה ותיפקודה ניגוד עניינים מובנה.

  מחד גיסא קיים בפרקליטות מוסד תביעה שתפקידו להגיש כתבי אישום כנגד (כל) מי שעבר (לכאורה) על החוק.

  ומאידך גיסא קיימת באותו גוף עצמו סניגוריה מובניית לכל פעולות השלטון.

  היועץ המשפטי לממשלה
  אמור לשמש כיועץ לממשלה ומחובתו להגן על כל פעולות הממשלה.
  וזאת כפי שכל פרקליט הנוטל על עצמו הגנת נאשם אינו צפוי לעשות מעשה שיש בו כדי לפגוע בשולחו.

  דע עקא, כיום הסניגור של ראש הממשלה (ושל כל עובדי המדינה) הוא גם זה שקובע בסופו של דבר אם יוגש כתב אישום, ואם לאו.

  הדיכוטומיה הנ"ל היא הגורם העיקרי למצב הבלתי נסבל, הגורם בדיעבד לעתירתם של חברי הכנסת.

  כעת מגישים חברי הכנסת עתירה לבג"צ, אשר במקרה הטוב יחפה על המחדל הבסיסי
  שהחוק בעניין זה לקוי מיסודו.

  טוב יעשו חברי הכנסת הנכבדים אם ידאגו לשנות את החוק.

  אם וכאשר ישנו את החוק לא יאלצו לבקש את חסדי בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ.
  _____________________________
  המגיב חבר ופעיל בעמותת אומץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק משפטי וחברתי

  תגובה זו הינה הבעת דיעה פרטית של המגיב ואיננה מייצגת את כלל חברי אומ"ץ
  דורון טל  20/06/2004 20:38

  כותר הכתבה: שופטת שרמזה כי "כדאי" לנאשם להודות לא נפסלה מלשבת במשפטו

  התגובה: ברק פסל לאחרונה שופט

  בתאריך 19/4/04 קיבל ברק
  עתירה לפסילת שופט,
  ע"א 10770/03

  אז אל נא תאשימו את ברק האשמה גורפת.

  כדי לקבל מסקנה גורפת יש לבחון את כל המקרים בהם דחה ברק עתירה לפסילת שופט ולבחון אותם מול מקרים אחרים בהם אישר עתירה לפסילת שופט.

  מן הראוי להשוות בין המקרים בשני מישורים:

  א. זהות השופטים;
  ו-ב. נסיבות המקרה לגופו של עניין.

  כמובן, שאם תמצאו שני מקרים דומים (מבחינת הנסיבות) שבהם ניתנו החלטות מנוגדות (בשל שופטים שזהותם שונה) ייתן הדבר לגיטימציה להאשים את ברק בסטנדרטים כפולים.


  דורון טל  15/06/2004 20:11:00

  כותר הכתבה: לפיד על החלטת בג"צ: אי אפשר למנוע מהציבור משהו שהוא מעוניין בו

  התגובה: המוסר הכפול

  של טומי לפיד ושל המגיבים למיניהם. . .

  נושא הכתבה הוא:
  מה אמר לפיד על החלטת בג"צ!

  זו הפואנטה!
  ולא האם החלטת בג"צ היתה נכונה.

  תגובתו של טומי לפיד מתחסדת באומרו:
  "אי אפשר למנוע מהציבור משהו שהוא מעוניין בו."

  כנראה שלכולם יש זכרון של... חתול (ויסלחו לי כל החתולים).

  אם טומי לפיד מתחשב ברגשות הציבור הרחב, הכיצד נתן לציבור משהו שהוא לא מעוניין בו?

  כוונתי להליך המביש של בחירת עדנה ארבל ואליקים רובינשטיין לכהונת שופטים.

  אלו שני שופטים שבחירתם הייתה ועודנה שנוייה במחלוקת בקרב הציבור הרחב.

  מוסר כפול זה מאפיין לא רק את טומי לפיד אלא את כל מדינתנו. ועל כך העם בישראל ישלם מחיר יקר.


  דורון טל  15/06/2004 7:54
  כותר הכתבה: השופטת דורנר: שרים עושים שימוש בתקנות כאמצעי לעקיפת הליכי חקיקה

  התגובה: דורנר המתחסדת לפעמים צודקת

  ולפעמים טועה.

  מתגובתה המוזכרת במאמר עולה כי קשה לה להתמודד עם המציאות הבלתי נמנעת - "ההתקפות הגוברות נגד בית המשפט העליון."

  בג"צ צריך היה להיות בבחינת שוטר תנועה המכוון לכתובת המתאימה. שיקוליו צריכים היו להיות ענייניים ולא פוליטיים. אבל, המציאות שונה!

  באשר לטענתה של כב' הש' בדימוס דורנר כי גם אלה התוקפים את בית המשפט אינם מהססים לפנות אליו כשהם סבורים שמעשי השלטון פוגעים בהם, אגיב:

  או שגב' דורנר לא מבינה או שהיא פשוט משימה את עצמה כלא מבינה.

  לנו אין ברירה אחרת!

  לו היתה לנו ברירה לא היינו פונים לבית המשפט העליון כלל.

  אמנם היו לבית המשפט העליון גם פסיקות טובות וזה יאמר לזכותם של קומץ שופטים ובעיקר גב' דורנר. אבל כאשר אני שם על כפות המאזניים את הדברים הטובים והרעים הכף לא נוטה אצלי, לצערי, בצורה בולטת לכיוון החיובי. חבל.

  דורון טל  03/06/2004 2:22:00

  כותר הכתבה: למעלה מאלף ישראלים מגורשים מידי שנה מחו"ל

  התגובה: למה אתם מצפים מממשלה

  שאפילו העומד בראשה
  לא מסוגל לחנך את ילדיו?

  איזה מן חינוך נתן ראש הממשלה לילדיו
  שכבר סיבכו אותו בכמה פרשות?

  והשרים האחרים בממשלה הזו?

  לימור - "שיא החוכמה"

  ביבי - "שיא היושר"

  לפיד - "פופוליטיקה"

  צחי הנגבי, פורז וכל האחרים
  אפילו לא ב-"מחלקה ראשונה"...

  חבל"ז רבותיי, חבל"ז!

  ולא שיש לי מישהו אחר בין חברי-הכנסת,
  המתאים יותר לנהל את המדינה המקרטעת.


  דורון טל  31/05/2004 18:14

  כותר הכתבה: למעלה מאלף ישראלים מגורשים מידי שנה מחו"ל

  התגובה: משרד החוץ חי בבועה משלו

  הכל מתחיל בחינוך לערכים שכבר מזמן לא קיים בישראל. כבר מזמן אין חינוך לתדמית ולעבודה עברית.

  הכלכלה שלנו על הפנים. שר האוצר רק יודע לדבר ולהבטיח הבטחות.
  (אולי בתור שר החוץ יכל היה ביבי לעבוד על כל הגויים בעיניים.)

  לגופו של עניין, מדינת ישראל עברה תהליך לא מסודר ולא מבוקר ממשק כביכול סוציאליסטי למשק של יוזמה חופשית. שום דבר לא נעשה עם תכנון ועם מחשבה קדימה.

  במעבר הזה נשחקו כמובן כל אלו שלא מצאו להם מקום. וגם היום לא דואגים לתעסוקה הולמת בישראל (ר' פרשת ויקי כנפו ואח').

  כל זה משום שכל השרים כמו כל החברה כולה, כל אחד חי בבועה שלו (כל האמור בלשון זכר יפה גם לנקבה).

  שר החוץ אינו מכיר את שאר שרי הממשלה.
  כפי ששרת החינוך איננה מכירה את צרכי המשרד שעליו היא מופקדת.

  למה אתם מצפים?


  דורון טל  31/05/2004 18:05

  כותר הכתבה: 'אדם טבע ודין' עתרה לבג"צ בדרישה לשיקום מאות אתרים לסילוק פסולת

  התגובה: הגיע הזמן

  טרם ראיתי העתק העתירה.

  אני מאד מקווה שהם מסתמכים גם על ממצאי דו"חות מבקר המדינה,
  ובפרט הדו"ח האחרון 54(ב) המעלה שורה של מחדלים חמורים והטיפול השערוריתי בנושא חומרים מסוכנים.

  אני מזכיר לכולם את הפצצה
  "שתים עשרה טון"
  שתהיה אם תתפוצץ גם על המצפון של גנגר.

  אני מתכוון למיכל האמוניה
  במפרץ חיפה ליד הנמל...

  Comptroller_report.htm

  דורון טל  31/05/2004 14:40

  כותר הכתבה: ח"כ אייכלר מתריע: בג"צ מסכן חיי יהודים בעיכוב בניית גדר ההפרדה

  התגובה: יש לשנות את ה-"שיטה"

  מוצע בזאת לשלם לשופטים בבית המשפט העליון שכר המותנה בתפוקתם!

  על כל פסק-דין מנומק כדבעי, אשר אין בו אזכור - "נחה דעתי" - ישולם שכר מלא.

  על כל פסק-דין שאינו כולל תמצית כל הראיות ונימוקים על פי הדין,
  או פס"ד שמופיעה בו האמירה - "נחה דעתי" - לא יקבלו עליו השופטים כל שכר!

  כל שופט שיחליט "אני מסכים" לא יקבל כל שכר על אמירה זו.

  שופט בדעת מיעוט המנמק את דעתו כנגד דעת הרוב יקבל תוספת של 20% לפסיקה בה הציג דעת מיעוט מנומקת, המבוססת על כל הראיות שבתיק ועל פי-דין.

  פסק-דין לגביו יטען בעל דין כי הראיות המוצטטות בו אינן נכונות, יהא רשאי בעל הדין לבקש דיון נוסף.

  במידה ויש בידי בעל הדין להוכיח כי צדק בטענתו, לא יקבלו נותני פסק-הדין שכר על הדיון הנוסף וגם ישלמו מכיסם את אגרת הדיון הנוסף.

  עותר שישתמש לרעה בהליך של בקשה לדיון נוסף ישלם לשופטים את שכרם המלא בנוסף לאגרת דיון נוסף.

  אם מי מהצדדים יבקש דיון נוסף ובדיון הנוסף יתברר כי טעו היושבים בדין יופחת משכרם של השופטים שטעו 50% משכרם לפסיקה המסויימת. השופט שהיה בדעת מיעוט יקבל כתוספת את כל השכר שישלל מחבריו לצוות (עבור הפסיקה שנדחתה).

  מעניין איך יישתנה תפקוד ביהמ"ש העליון לאחר יישום השיטה (ברוח הנ"ל).

  אם הניסוי ברוח האמור לעיל יעלה יפה, יש להחיל את השיטה על כל בתי המשפט בארץ (בשינויים המחייבים).

  בשלב הבא יש לעדכן את החוקים כך שלא יותירו בידי השופטים מרווח החלטה כנהוג היום.

  כך יקלו גם על עבודת השופטים לתת החלטות מהירות וטובות יותר.

  כל האמור לעיל איננו דורש הרבה עבודה, אבל דורש הרבה הגינות ואומץ מצד אלו שאין להם...

  דורון טל  29/05/2004 17:31:00

  כותר הכתבה: מצרים תעביר מכתב נשיאותי: התחייבות לביטחון ברצועה

  התגובה: בינתיים זו רק הצעה

  1. הסכם כזה צריך היה לעשות עוד בזמנו של בגין, כאשר מצרים רק ייחלה לעזרתו של "הדוד סם".

  2. לאור כשלון "הבנות" אוסלו צריך לדאוג בניסוח התחייבות כי למצרים יהיה מה להפסיד, אם לא ימלאו התחייבותם!

  3. אין לערב את ערפאת בהסכם. אם מדינת ישראל החליטה שהוא לא רלוונטי, אז נא להמשיך במשחק הזה. מספיק עם הזיגזגים!


  דורון טל  28/05/2004 10:33

  כותר הכתבה: ועדת החוקה מתכנסת לדון במועמדות ארבל;
  ח"כ איציק ועו"ד גיא-רון נגועים בניגודי עניינים
 • מאת: יואב יצחק, מחלקה ראשונה
    הדיון זומן לבקשת שישה חברי כנסת, הטוענים כי נעשה ניסיון בלתי תקין למנות את ארבל לבית המשפט העליון

  התגובה: העליון נגוע כבר מזמן, השאלה אם...

 • בית המשפט העליון כבר הוכיח בחלק
  מהחלטותיו כי יש בו שופטים
  הנגועים במחלות הפרקליטות.

  הנגע הזה רק יגבר, אם ימונו כעת
  גב' עדנה ארבל
  ומר אליקים רובינשטיין.

  על מעלליו של מר רובינשטיין ראו
  למשל באתר האינטרנט

  ER.htm

  בתחתית הדף יש קישורים לחשיפות נוספות.

  השאלה שנותרת פתוחה,
  האם הדיון היום בוועדת החוקה של הכנסת
  יש בו כדי לרפא את החוליים הללו.


  דורון טל  04/05/2004 12:14:00

  כותר הכתבה: ניתפס במהירות 187 קמ"ש
 • מאת עמוס באר, מחלקה ראשונה
  המשטרה מגייסת מתנדבים מבצעיים

  התגובה: אם הנאשם יקח עו"ד מיומן

 • וגם יוועץ בעד מומחה
  המבין את רזי המכשיר
  שבו השתמשה המשטרה,
  יש לו סיכוי לצאת זכאי.

  דורון טל  14/05/2003


  כותר הכתבה:  הממל"ז אמין?
 • מאת גדי בליליוס, YNet 8/9/2000
  המשטרה מתקשה לעכל את פסיקת בית המשפט, ויש לה סיבות טובות לכך

  התגובה: 24. היכן הבעיה?

 • לו היתה לכם "ביצת זהב" או "קופה רושמת" המכניסה לכיסכם כסף קל, האם הייתם מוותרים עליה בקלות?

  כמוכם כך גם המדינה. אין כל סיבה הגיונית, מדוע יוותרו השולטים לנשלטים, כאשר בידם אמצעי גאוני לסחיטת כספים מהציבור.

  הבעיה העיקרית היא הפעלתו הלא הנכונה של המכשיר בידי משטרת ישראל!

  אל תבואו בטענות אל השוטרים, אפילו אם הם לא תמיד פועלים לפי הנהלים.

  שורש הבעיה היא הנהלים אשר נכתבו ע"י "הגורמים המוסמכים" במשטרה. הנהלים אינם עונים על דרישות היצרן!

  נושא זה נמצא בדיונים בבתי משפט לתעבורה מזה מספר שנים וטרם ניתנה הכרעה סופית.

  הגורם לפלונטר המשפטי הוא... כבוד ביהמ"ש העליון, אשר ברוב חוכמתו קבע שיש "חזקה שבעובדה" לאמינות ההפעלה של הממל"ז, על אף שהדבר איננו נכון עובדתית.

  מה לעשות, האמת המשפטית תמיד מנצחת בבתי-המשפט וכך ימשיך הציבור לשלם טבין ותקילין לקופת המדינה...

  לסיכום, הממל"ז = "קופה רושמת"

  ועוד בנושא זה באתר האינטרנט

  דורון טל, כרמיאל 4/2/2003